Zıt Anlamlı Kartlar - Zıttımı Söyle

Zıt anlamlı kelimeler nedir ? Birbirinin tam tersi iki anlamı ifade eden kelimelerdir. Daha kapsamlı , ayrıntılı bir tanım yapacak olursak ; ‘’ aralarında ters çıkarım ilişkisi ...
-35%

Zıt Anlamlı Kartlar - Zıttımı Söyle

ISBN:9786254482243
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 19,18 ₺ Regular Price 29,50 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%35 İndirim
Açıklama

Zıt anlamlı kelimeler nedir ?

Birbirinin tam tersi iki anlamı ifade eden kelimelerdir. Daha kapsamlı , ayrıntılı bir tanım yapacak olursak ; ‘’ aralarında ters çıkarım ilişkisi bulunan, yazılışları birbirinden farklı anlamları ise birbirinin tam tersi olan iki farklı kelimeye ‘’ zıt ( karşıt ) anlamlı kelimeler denir.

Zıt Anlamlı Kelime Kartlarında seçilmiş 70 kelime ve zıt anlamları ile toplam 140 kelime ele alınmıştır. Her kelime farklı yazı karakterleri kullanılarak cümle içinde kullanışmıştır. Böylece çocukların hem farklı yazı karakterlerini okuma becerileri hem de yeni öğrendikleri kelime ya da kelimenin zıt anlamının ne anlama geldiğini cümleden tahmin ederek bulmalar hedeflenmiştir.

Kaynakça : TDK –Büyük Türkçe Sözlük – Tek Cilt

-Psikolojik Danışman ve Eğitim Danışmanı Didem Çavuşlu Onaylamıştır.

-T.C Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Dersi Öğretim Programında yer alan ‘’ Farklı yazı karakterleri ile yazılmış yazıları okur. Kelimenin zıt anlamlarını bulur ‘’ Kazanımları dikkaete alınarak hazırlanmıştır.

Yazar Bahar Sarıkaya
Yayınevi Martı Çocuk
Barkod 9786254482243
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 70
Basım Tarihi Aralık 2020
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Aralık 2020
Ebat 12 X 18
Yorumlar