Bugün 226 kisi bu ürünü görüntüledi

Zamanın Kısa Tarihi

Puan:
3. Hamur
Kapak: Karton
126,75 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 195,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

5 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Bazı noktalarda zorlansam da güzel bilgiler edindim
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  bu kitabı okuyanların bilime olan merakı kesinlikle artar. kitabın kolay anlaşılması için grafik, görseller kullanılmış ve konu basitleştirilmek istenmiş. okuyan herkes kolaylıkla anlayabilir. aklını kullanmaya değer veren herkesin okumasını tavsiye ederim
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  daha önce okumam gereken bir kitaptı....
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Her ne kadar basit bir anlatım gibi görünse de terimler kafa karıştırıcı olabiliyor. Konuya ilgisi olanların anlayacağı bir kitap. Çok güzel paketlenmiş tek bir kırışıklık yoktu
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  böyle konulara ilgisi olanların sıkılmadan okuyacağını düşünüyorum. görselleri de çok ilgi çekici. kitabı okuduktan sonra dünyaya daha farklı bakmaya başladım :))

5 madde

Göster sayfa başı

Yaklaşık kırk dile çevrilen ve dünya üzerindeki her 750 kişiden birinin edindiği Zamanın Kısa Tarihi çağımızın en büyük zihinlerinden biri olan Stephen Hawking’in sorularına yanıt aradığı bir kitap:
“Evren nasıl başladı ve başlamasını olanaklı kılan şey neydi?
Zaman her daim ileri doğru mu akar?
Evrenin bir sonu ya da sınırı var mı? 
Uzayda başka boyutlar var mı?
Her şey sona erdiğinde ne olacak?” 

Elinizdeki bu baskı Hawking’in 2016 yılında kitabını son kez gözden geçirdiği ve bir Ek yazdığı genişletilmiş baskıdan dilimize kazandırılmıştır. Hawking’in bu ekte de belirttiği gibi, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden kozmik mikrodalga ardalan ışınımı uydularının (WMAP ve Planck) verileri ve LIGO deneyinin kütleçekim dalgalarını saptaması gibi yeni gelişmeler ışığında Zamanın Kısa Tarihi güncelliğini koruyor.

“Kozmolojinin karmaşıklığını herkesin anlayacağı şekilde basit bir açıklıkla ortaya seriyor... Müthiş bir beyin.”  –Observer

“Böyle büyük problemleri araştıran bir dehâyı izlemek heyecan verici.”  –Sunday Times

“Einstein’dan bu yana en büyük bilimsel zekâ.”    –Daily Expres

Einstein’dan sonraki en büyük fizikçi olarak kabul edilen Stephen Hawking tarafından kaleme alınan Zamanın Kısa Tarihi kitabı, dünya çapında satış rekorları kırmıştır. Bu eserinde bu kadar başarı yakalamasına neden olan şey ise, belki de anlatımının sadeliğidir. Zamanın Kısa Tarihi kitabını konusu kara delikler, evrenin genişlemesi, zamanda yolculuk gibi kozmik olaylardır. Bu olayları konu alan Zamanın Kısa Tarihi kitabı, konuya hâkim olan ya da olmayan her okurun ilgisini çekebilecek sadelikte kaleme alınmıştır.

 • Ürün Kodu: A.140851
 • Yazar:
 • Yayınevi: Alfa Yayınları
 • Barkod: 9786051067582
 • Orijinal Adı: A Brief History of Time
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 3. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Orijinal Dili: İngilizce
 • Sayfa Sayısı: 255
 • Basım Tarihi: Ekim 2013

Zamanın Kısa Tarihi Kitabı

Kırktan fazla dile çevrilen ve satış rekorları kıran Zamanın Kısa Tarihi, çağımızın en büyük zihinlerinden Stephen Hawking’in bazı soruların cevabını aradığı bir kitaptır. Kara Delikler ve Bebek Evrenler ve pek çok kitabı bulunan yazar, herkesin anlayabileceği anlaşılır bir anlatımı benimsemiştir.

Evren nasıl başladı ve başlamasını olanaklı kılan şey neydi? Zaman her daim ileri doğru mu akar? Evrenin bir sonu ya da sınırı var mı? Uzayda başka boyutlar var mı? Her şey sona erdiğinde ne olacak? Stephen Hawking Zamanın Kısa Tarihi kitabında tüm bu soruların yanıtını arıyor.

Einstein’dan bu yana en parlak fizikçi olarak kabul edilen Stephen Hawking’in Zamanın Kısa Tarihi adlı eseri dünya genelinde satış rekorları kırmıştır. Bu başarısını ise belki de büyük ölçüde anlatımının sadeliğine borçludur. Zamanın Kısa Tarihi evrenin genişlemesi, kara delikler, evrenin başı ve sonu ve zamanda yolculuk gibi kozmolojik konuları derinlemesine inceliyor. Bunu yaparken de, konuya vakıf olan veya olmayan her türden okurun ilgisini çekebilecek sade ve anlaşılır bir dil kullanıyor.

Alfa Yayınları aracılığıyla kütüphanenizi zenginleştirecek bu eser, Hawking’in 2016 yılında son kez gözden geçirdiği ve bir Ek yazdığı baskıdan çevrilmiştir.

Zamanın Kısa Tarihi Kitabı Konusu ve Özeti

Bilim dünyasının Einstein’dan sonraki dâhisi olarak kabul edilen ve çalışmalarıyla herkesin büyük beğenisini kazanan bilim insanı Stephen Hawking, Zamanın Kısa Tarihi kitabının ilk kez 1988 yılında yayımlamıştır. Zamanın Kısa Tarihi kitabı, Hawking’in tüm dünya tarafından tanınmasına neden olmuştur.

Zamanın Kısa Tarihi kitabının konusu, dönemin bilimsel bilgileri dahilinde uzay bilimi, kara delikler, zaman yolculuğu, kuantum fiziği, evrenin oluşumuna neden olan büyük patlama gibi pek çok bilimsel teorilerdir. Herkesin anlayabileceği bir anlatımla kaleme alınan eser, ilgi duyan ya da ilgi duymayan pek çok kişiye ulaşmıştır.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi