Yıldız Güncesi (SL 3)

“Lem muazzam bir hayal gücü zenginliğine ve karakter yaratma hünerine sahip. Çok komik, alaycı, şaşırtıcı ve bilgili bir yazar.” –Theodore Sturgeon Zaman atlamalarında süre...
-35%

Yıldız Güncesi (SL 3)

ISBN:9786050381498
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 27,30 ₺ Regular Price 42,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
TamAdres Yorumladı
Her biri muazzam birer bilimkurgu şaheseri olan kitaplarına özgün felsefi düşüncelerini de ekleyen Stanislaw Lem, Yıldız Güncesi adlı eserinde bu defa akıl, teknoloji ve din gibi kurumlar üzerine ilgi çekici imalarda bulunuyor. Yıldız Güncesi’nde, uzay gezgini Ijon Tichy’nin zamanda yaptığı tuhaf yolculukları konu alan öyküler yer alıyor. Birbirinden komik, eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü öyküleri okurken Lem’in bilimkurgu edebiyatına yaptığı katkının bir kez daha farkına varıyorsun.
Açıklama

“Lem muazzam bir hayal gücü zenginliğine ve karakter yaratma hünerine sahip. Çok komik, alaycı, şaşırtıcı ve bilgili bir yazar.”

–Theodore Sturgeon


Zaman atlamalarında sürekli kendine rastlayan bir gezgin, robotların dünyasını gözetlemeye giden bir casus, uzayda birbirinden garip canlılarla ve uygarlıklarla karşılaşan bir kâşif ve bir süpernova ormanında umutsuzca kaybolup çıkışı arayan bir yolcu. Uzay gezgini Ijon Tichy’nin akıl almaz maceralarına hoş geldiniz! Uzay yolculuğuna meraklı patatesler mi istersiniz ya da dindar robotlar mı veya insanlığın kıyım tarihini hafızalarından silemeyen robotlar, otuz iki kısım tekmili birden burada! 

Dünyanın en büyük bilimkurgu yazarlarından biri olan Stanislaw Lem, bu eğlenceli romanında teknoloji, teoloji, rasyonel akıl gibi insanlık gururunun ikonlarını tiye alıyor.

Yazar
Yayınevi Alfa Yayınları
Barkod 9786050381498
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 424
Basım Tarihi Mayıs 2020
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Mayıs 2020
Ebat 13,5 X 19,5
Çevirmen Sevil Cerit
Yayın Yönetmeni Mustafa Küpüşoğlu
Grafiker Füsun Turcan Elmasoğlu
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi