Yazılım Mühendisliği Temelleri

Bu kitabımızın amacı, yazılım ve "yazılım mühendisliği" konusunda temel bilgileri ve yazılım tasarım metodolojisini yalın bir dille sunmaktır; yazılıma sistem mühendisliği açısında...
-15%

Yazılım Mühendisliği Temelleri

ISBN:9786054220328
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 46,75 ₺ Regular Price 55,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Bu kitabımızın amacı, yazılım ve "yazılım mühendisliği" konusunda temel bilgileri ve yazılım tasarım metodolojisini yalın bir dille sunmaktır; yazılıma sistem mühendisliği açısından yaklaşılmakta ve yazılım geliştirme teknikleri, yöntemleri, standartları ele alınmaktadır.

Kitap, yeni başlayan bir tasarımcıdan üst düzey profesyonel tasarımcıya kadar herkese yararlı olabilecek bilgiler içermektedir; ayrıca akademik kurumlarda  yazılım mühendisliği için klasik bir ders kitabı niteliğindedir; kitabımız yazılım evi çalışanları için de ciddi bir yol gösterici kılavuz gibidir.

"Yazılım Mühendisliği Temelleri" adlı bu kitabımız belirli bir geliştirme yöntemini ele alıp onu tüm ayrıntılarıyla incelemek yerine ortak noktaları, genel tanımlamaları ele almakta, pratik bilgiler vermekte, çeşitli belge şablonları sunmakta ve standartlardan bahsetmektedir. Kitabımız toplam 12 bölüm ve eklerden oluşmuştur; giriş bölümden sonra Bilgi Sistemleri ve Sınıflanması, Bilgisayar Sistemi Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yazılım İsterleri Çözümlemesi, Yazılım Tasarımı, Yazılımın Gerçekleştirilmesi, Yazılım Testi, Yazılım Bakımı, Nitelik Güvence, Konfigürasyon/Düzenleşim Yönetimi ve Yazılım Geliştirme Yöntembilimleri konuları yalın bir dille ele alınmıştır. 

Yazar Erhan Sarıdoğan
Yayınevi Papatya Bilim
Barkod 9786054220328
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 256
Basım Tarihi Eylül 2016
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Eylül 2016
Ebat 16,5 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi