https://tamadres.com/media/magefan_blog/victor_hugo_kitaplar_.jpg

Victor Hugo

Victor Hugo
Ekleme Tarihi: Ocak 13, 2021

Victor Hugo Kimdir?

26 Şubat 1802 yılında Fransa’da doğan yazar Victor Hugo, Fransız edebiyatının en önemli isimlerinden biridir. Hugo’nun doğduğu zamanlarda Fransa’da siyasi yönden çalkantılar yaşanıyordu. 2 yaşındayken Napolyon, 18 yaşındayken de Bourbon monarşi tekrar başa geçmiştir.
Sefiller kitabının yazarı Victor Hugo’nun babası Napolyon’un subayıydı ve Napolyon’un tahttan indirilmesi geçim sıkıntısı yaşamalarına neden oldu. 1821 yılında annesini kaybetmiştir ve ertesi yıl da hayatının aşkı Adele Foucher ile evlenmiştir.
Düz yazı ve şiir ustası olan Victor Hugo, romantizm akımının lideridir. Victor Hugo çıkardığı kitaplarla, eserler Charles Dickens, Dostoyevski, Tolstoy, Oscar Wilde ve daha pek çok sanatçıyı etkilemiştir. Yazar Victor Hugo; şiir, roman, tiyatro türlerinde eserler vermiştir. Şiirlerini büyük bir ahenkle yazan Victor Hugo’nun romanları da dil bakımında şiirlerine benzetiliyor. İlham kaynağı sınırsızdı. İlk başlarda şair olarak tanınsa da
Notre Dame’ın Kamburu romanıyla büyük yankı uyandırmıştır. Böylece ne kadar büyük bir olduğu da gözler önüne serilmiştir. Victor Hugo’nun en iyi kitabı ve çok bilinen eseri kesinlikle Sefiller romanıdır.
Victor Hugo hakkında en çok eser yazılan 100 kişi listesinde yer alır.
1878 yılında beynindeki bir sorun nedeniyle rahatsızlanan Victor Hugo, 7 yıl sonra, 1885 yılında dünyaya veda etmiştir.

Victor Hugo Eserleri

  • Bir İdam Mahkûmunun Son Günü 
  • Sefiller
  • Notre Dame’ın Kamburu 
  • Deniz İşçileri 
  • Ölüm Cezasına Hayır 
  • Doksan Üç

Victor Hugo’dan Bir Alıntı

‘’ Sadece bedenleri, şekilleri, görüntüleri sevenlere ne yazık! Ölüm her şeyi yok edecek. Ruhları sevmeyi deneyin, onlara yeniden kavuşursunuz. ‘’ Sefiller Tüm Kitapları Göster

Victor Hugo Kitapları

Sefiller
Victor Hugo Remzi Kitabevi
64,75 ₺92,50 ₺
Sefiller
Victor Hugo Nar Yayınları
39,00 ₺60,00 ₺
Sefiller
Victor Hugo Phoenix
12,96 ₺16,20 ₺
Sefiller
Victor Hugo Elips Kitap
20,25 ₺27,00 ₺


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

Etiketler: