https://tamadres.com/media/magefan_blog/kemal-sayar-kitaplari.jpg

Kemal Sayar

Kemal Sayar
Ekleme Tarihi: Şubat 23, 2022

Kemal Sayar Kimdir?

26 Mayıs 1966 yılında Ordu’da dünyaya gelen Kemal Sayar, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlığını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri ana bilim dalında tamamlamıştır. Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem kitabıyla okurlarının büyük beğenisini kazanan yazar Kemal Sayar, psikiyatri alanının dışında edebiyat alanına da oldukça meraklıdır.

İlk görevlerini Vakıf Gureba Eğitim Hastanesi ve Çorlu Asker Hastanesinde psikiyatri uzman olarak yapan Kemal Sayar, Kanada Mc Gill Üniversitesi Transkültürel Psikiyatri Bölümü’nde üstlendiği konuk öğretim üyesi unvanıyla yurtdışında da adını duyurmuştur. Gerek stajyerlik gerekse konuşmacı pozisyonlarıyla çeşitli ülkelerde kendini geliştirme ve duyurma fırsatı yakalayan yazar Kemal Sayar kaleme aldığı eserleriyle de ülkemizde de büyük bir okur kitlesine sahiptir. Kemal Sayar’ın yeni kitabı Hatıraların Evi de çıktığı andan itibaren çok satan kitaplar listesinde yer almıştır. Edebiyata da büyük hayranlık duyan Kemal Sayar, psikoloji türünde kitaplar kaleme almıştır.

2011 – 2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi olarak görev yapan Kemal Sayar, ardından ana bilim dalı başkanı seçilmiştir. Günümüzde de halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde ana bilim dalı başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Çeşitli dergilerde ve gazetelerde köşe yazarlığı da yapan Kemal Sayar’ın tüm kitaplarına tamadres’ten ulaşabilirsiniz. Kemal Sayar’ın şair yönünü ortaya koyduğu şiir kitaplarını da tamadres’te bulabilirsiniz.

Kemal Sayar Eserleri

Melekleri Ürkütmek
Hatıraların Evi
İnsan Halleri
Başı Sınuklar İçin Kılavuz
Aleme Bir Yar İçin Ah Etmeye Geldik
Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem
Ruhun Derin Yaraları
Yavaşla
Merhamet
Şimdi Şehir İçin Kalp Zamanı
Babam ve Ben
Dijital Çocuk
Ağ – Sanal Dünyada Gerçek Kalmak
Dünyaya Geldim Gitmeye
Beni Sessiz de Sevebilir Misin?
Her Şeyin Bir Anlamı Var
Ruhun Labirentleri
Ölümden Önce Bir Hayat Vardır
Bütün Şiirleri
Ruh Hali
Otoyol Uykusu
Kalbin DirenişiKemal Sayar’dan Bir Alıntı

"Korku ve kaygılar yüzünden ‘ şimdi ‘ elimizden kaçıp gidiyor. Oysa hayat ‘ şimdi ‘de çiçek açar."

Tüm Kitapları Göster

Kemal Sayar Kitapları

Ürünü İncele
Yavaşla
Kemal Sayar Kapı Yayınları
112,50 ₺150,00 ₺
Ürünü İncele
Merhamet
Kemal Sayar Kapı Yayınları
93,75 ₺125,00 ₺


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş