https://tamadres.com/media/magefan_blog/jack_london_kitaplar_.jpg

Jack London

Jack London
Ekleme Tarihi: Ocak 13, 2021

Jack London Kimdir?

San Francisco’da dünyaya gelen Jack London; Amerika’nın ikonik romancısı, kısa hikâye yazarı ve aktivisttir. Jack London en iyi kitapları arasında yer alan Vahşetin Çağrısı ve Beyaz Diş eserleriyle dünyaca bir üne sahip olmuştur.
Ailesinin geçimine destek olmak için yazar Jack London küçük yaşlarda gazetecilik yapmak zorunda kaldı. Zor bir çevrede yaşam mücadelesi vermesine ve hayatta kalmak için her gün savaşmasına rağmen yılmayan Jack London, daha iyi bir gelecek için ümit ederek yaşamaya devam etti. Okumayı ve yazmayı oldukça seven yazar Jack London, keşfettiği kütüphanelere giderek edebiyat dünyasının içinde kaybolurdu.
Berkeley’deki California Üniversitesini kazanan yazar, ekonomik problemlerden dolayı okulu bırakmak zorunda kalmıştı. Eğitim yıllarını çalışarak geçirmiş ve bu süre zarfında kendini yazmaya vermişti. Sibirya ve Japonya sahillerine açıldığı şalopada Japonya Kıyılarına Vuran Tayfun adlı öyküsünü kaleme almıştı. Ardından yazmaya daha odaklanarak başarılı bir kariyer elde etmişti. Jack London, Sosyalist İşçi Partisi’ne katılmıştır ve Jack London’un çıkardığı kitaplar arasında yer alan Demir Ökçe’de sosyalist görüşleri rahatça görülmektedir.
Altına Hücum Dönemi’nde Londra’yı terk ederek Klondike’ye gitti ancak orada altın bulamadı ve altın bulamaması yetmezmiş gibi bir de hastalandı. Altına Hücum Dönemi’ndeki tecrübeleri aktardığı eserleriyle güzel gelirler elde etti. Jack London kitapları ile gelir elde eden nadir yazarlardan biridir. 22 Kasım 1916 yılında yaşama gözlerini yumdu.

Jack London Kitapları

  • Vahşetin Çağrısı 
  • Beyaz Diş 
  • Deniz Kurdu 
  • Yıldız Gezgini 
  • Demir Ökçe 
  • Martin Eden
  • Kızıl Veba
  • Bir Kuzey Macerası
  • Ateş Yakmak

Jack London’dan Bir Alıntı

‘’ Seni kitap okuyan insanlarla tanıştıracağım. Hayat, ancak böyle insanlarla bir araya geliyorsan yaşanmaya değer. ‘’ Tüm Kitapları Göster

Jack London Kitapları

Ürünü İncele
Meksikalı
Jack London Can Yayınları
44,20 ₺68,00 ₺
Martin Eden
Jack London Mitra
12,50 ₺16,67 ₺
Beyaz Diş
Jack London Antik Kitap
17,25 ₺23,00 ₺


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

Etiketler: