https://tamadres.com/media/magefan_blog/iclal_ayd_n_kitaplar_.jpg

İclal Aydın

İclal Aydın
Ekleme Tarihi: Şubat 11, 2022

İclal Aydın Kimdir?

Oyuncu, sunucu, gazeteci ve yazar İclal Aydın, 14 Eylül 1971’de Nevşehir’de dünyaya geldi. Memur ailesinin tayini sonucu Ankara’ya taşındılar ve ilkokulu ile liseyi burada okudu. Ortaokul ve lise yıllarını yazarak ve tiyatro çalışmaları yaparak geçiren Aydın, hem okuyup hem çalışıyordu. Son kitabı Söylenmemiş Sözler ile okurların beğenisini kazanan İclal Aydın, 1989’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne başladı fakat ikinci sınıftayken okulu bırakıp Berlin'e yerleşti. Almanya'da altı yıl profesyonel tiyatroculuk yaptıktan sonra 1996’da Türkiye'ye döndü. 

1997’de televizyona geçip müzik kliplerinde ve dizilerde rol aldı. "2'den 4'e" adında kadınlara yönelik bir programın sunuculuğunu yaptı. Çeşitli radyolarda da çalışan yazar İclal Aydın, “Hayat Güzeldir” programı için yazdığı günlükleri ve metinleri bir araya getirip 2001’de ilk kitabını oluşturdu. 
İclal Aydın kitapları, okurlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmış ve çok satan kitaplar listesindeki yerini uzun süre korumuştur. 2003’te “Gördüğüme Sevindim” ve “Bitmiş Aşklar Emanetçisi” adlı kitapları yayınlandı. Onu 2004’te “Yaz Bitmesin”, 2009’da “Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken” ve “Senin Adın Bile Geçmedi” izledi. 2017’de “Unutursun”, 2018’de “Üç Kız Kardeş” adlı kitaplar yazdı. Yanı sıra “Kanatlar” ve “Rengârenk” adlı çocuk kitapları yazdı. Tiyatroculuğu, oyunculuğu ve yazarlığıyla çeşitli ödüllerin sahibi olan İclal Aydın’ın kitapları çok satanlar arasında yer almaya devam ediyor. 

İclal Aydın Eserleri

Söylenmemiş Sözler
Kalbimin Can Mayası
Rengârenk – Zeynep Lal Büyürken
Kanatlar – Zeynep Lal Büyürken
Unutursun
Bir Cihan Kafes
Yaz Bitmesin
Gördüğüme Sevindim
Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken

İclal Aydın’dan Bir Alıntı

‘’ İnsan kendini sevmeyince, sevemeyince, hiçbir şeye layık olmadığına inanır. Neşeli, şık restoranlara bile layık olmadığını düşünür. Oraya ait hissedemez kendini. Görünüşte dört dörtlük adamlarla kadınlara kendisi adına umutlanarak bakmaz. Bakamaz Korkuları yüzünden ortalamanın çok altında bir zevk sahibi olup çıkar sonunda. ‘’ 

Tüm Kitapları Göster

İclal Aydın Kitapları


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

En Son Yazılar

Kemal Sayar'ın Çok Okunan Kitapları Ekleme Tarihi: Şubat 08, 2024
Burçlara Göre Kitap Önerileri Ekleme Tarihi: Ocak 29, 2024
Gizemli Labirentler'e Adım Atın! Ekleme Tarihi: Ocak 19, 2024

Etiketler: