https://tamadres.com/media/magefan_blog/gunduz-vassaf-kitaplari.jpg

Gündüz Vassaf

Gündüz Vassaf
Ekleme Tarihi: Ocak 13, 2021

Gündüz Vassaf Kimdir?

1946 yılında ABD’de dünyaya gelen yazar Gündüz Vassaf, lise eğitimini İstanbul Robert Kolejinde tamamlamasının ardından 1968 yılında George Washington Üniversitesinde Psikoloji eğitimi aldı. 1977 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden doktorasını alan Vassaf uzun bir süre Ankara Üniversitesi Mediko-Sosyal Merkezi'nde öğrencilere psikolojik danışmanlık yaparak, Uluslararası Psikologlar Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Türkiye’de Psikologlar Derneği’nin kurucu üyelerinden olan Vassaf, 12 Eylül’e kadar Uluslararası Af Örgütü’nün İstanbul Şubesi Başkanlığı’nda ve Tüm Öğretim Üyeleri Derneği (TÜMÖD) yönetim kurulunda bulundu. Gündüz Vassaf kitaplarını eğitim – araştırma, psikoloji ve kişisel gelişim türlerinde kaleme aldı. 1980 İhtilalinden sonra öğretim üyesi olarak çalıştığı Boğaziçi Üniversitesi'nden istifa eden Vassaf, Marburg, Kassel ve Bremen üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev aldı.

Amsterdam’da Averroes Stichting’de klinik psikolog olarak ve Viyana’da Institute für Höhere Studium ve Avrupa Bilim Vakfı’nda da konuk araştırmacı olarak bulundu. Çalışmalarını ABD’de sürdüren yazar Gündüz Vassaf, tarihe farklı bir bakış açısıyla yaklaşmış olduğu çalışmalarıyla tanınıyor.


Vassaf Gündüz Eserleri


Cehenneme Övgü: Gündelik Hayatta Totalitarizm

Cennetin Dibi: Modern Zamanda Eğlencelik Hayat

Annem Belkıs

Daha Sesimizi Duyurmadık

Tarihi Yargılıyorum

Boğaziçi’nde Balık

Yol Arkadaşım

İstanbul Sen Kimsin?

Ne Yapabilirim?


Gündüz Vassaf Bir Alıntı


‘’ Yeryüzünde yaşayabileceğimiz bir sürü yer olduğu halde o kadar sıkışıp kaldık ki, ne zaman yürüyüp ne zaman duracağımızı gösteren ışıklara muhtacız. ‘’

Tüm Kitapları Göster

Gündüz Vassaf Kitapları


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş