Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Haftanın Fırsatı
-45

Bütün Öyküleri - Joseph Roth (Ciltli)

Joseph Roth
82,50 ₺150,00 ₺

24 Saat Içinde Kargoda

Fırsatları Kaçırma
Yayınevleri
Çocuk Kitapları Ayın Yazarı
Aranıyor...

Üzgünüz, Sonuç Bulunmadı

Kampanya sayfalarımıza göz attınız mı?
Tüm Kampanyalar
https://tamadres.com/media/magefan_blog/gulseren-budayicioglu-kitaplari.jpg

Gülseren Budayıcıoğlu

Gülseren Budayıcıoğlu
Ekleme Tarihi: Ocak 13, 2021

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

Psikiyatrist ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu, 1947’de Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra 1966’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okumaya başladı. Öğrencilik yıllarında TRT’nin açtığı spikerlik sınavını kazanarak TRT’ye kadrolu spiker olarak atandı, 5 yıl boyunca spikerlik ve sunuculuk yaptı. Gülseren Budayıcıoğlu, 1972’de üniversiteden mezun oldu. Mezun olduktan sonra TRT’den ayrıldı ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nde asistan olarak işe başladı. Bu yıllarda evlendi. 1977’de uzman olup 1982’ye kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1982’de doçent olacakken tercihini doktor olmaktan yana kullanıp üniversiteden ayrıldı. Hastaları ile olan görüşmelerini kaleme aldığı Gülseren Budayıcıoğlu’nun ilk kitabı Madalyonun İçi 2004’te yayınlandı. Kitap; psikiyatriye, insan ruhuna, iç dünyalara meraklı okurlar tarafından oldukça ilgi gördü.

7 Mart 2005’te Ankara'daki ilk özel psikiyatri merkezi olan "Madalyon Psikiyatri Merkezi” ni kurdu ve başarılı hekimlerle çalıştı. 2007 yılında eşini kaybetmesinin ardından gecelerin ancak yazarak geçtiğini ifade eden yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun ikinci kitabı Günahın Üç Rengi 2008’de yayımlandı. 2011'de Gülseren Budayıcıoğlu en iyi kitaplarından olan Hayata Dön kitabıyla olumlu yorumlar aldı. 2013’te kliniğinin ikinci şubesini İstanbul, Levent’te açtı. 2015’te Kral Kaybederse adlı romanı, 2018’de Yağmur Artukmaç ile yazdığı çocuk gelişim kitabı Kral Teo Kitabı yayımlandı. 2019’da ise Camdaki Kız romanı ile okuyucusunu derinden etkiledi. Gülseren Budayıcıoğlu’nun diziye uyarlanan kitaplarından bazıları şunlardır; Hayata Dön kitabı 2017’de İstanbullu Gelin adında bir diziye konu oldu. “Camdaki Kız” isimli eseri ise 2020’de “Doğduğun Ev Kaderindir” dizisine konu oldu. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitapları günümüzün en çok satan kitapları arasındadır.


Gülseren Budayıcıoğlu’nun Eserleri


Madalyonun İçi

Hayata Dön

Camdaki Kız

Kral Kaybederse

Gülseren Budayıcıoğlu’ndan Bir Alıntı


“ İşte bu yüzden kiminin tanrısı sert, katı ve hoşgörüsüz, en ağır cezaları vermeye hazır, çatık kaşlı olurken, kiminin Tanrısı her zaman güler yüzlü ve hoşgörülüdür. Affetmeye her zaman hazırdır. Tanrısı çatık kaşlı olanlar, ondan korkmayı bilir sadece. Cezalar ne kadar caydırıcı olabiliyorsa, o kadar durdurabilir Tanrı onları. Ancak, güler yüzlü Tanrının çocuklarını durdurmak için çoğu zaman cezaya gerek yoktur. İki taraf da birbirini sevdiğini ve hoş gördüğü için, aralarında pek sorun çıkmaz. O nedenle daha kolay, korkmadan sorgulayabilirler hayatı ve kendilerini... ”

Tüm Kitapları Göster
Yazarın Kitapları


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş