https://tamadres.com/media/magefan_blog/bahar_eri_kitaplar_.jpg

Bahar Eriş

Bahar Eriş
Ekleme Tarihi: Şubat 08, 2022

Bahar Eriş Kimdir?

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir yazar ve akademisyendir. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olarak Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir. 1998 ile 2004 yılları arasında New York’ta Columbia Üniversitesinde öğrenim gören Bahar Eriş, üstün yetenek eğitimi alanında yüksek lisansını tamamlayarak aynı üniversitede doktora eğitimine başlamıştır. 6 yıllık eğitim sürecinde Teachers College’da öğretmenlik de yapmıştır. Yeni çıkan kitabı Şimdi Değilse Ne Zaman? ile çok satan kitaplar listesinde yerini alan yazar Bahar Eriş, 2004 yılında Türkiye dönmüş ve 10 yıl boyunca Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde ‘’ üstün yetenek eğitimi ‘’ konusunda dersler vermiştir.

Ardından 2015 – 2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Programı’nda yardımcı doçent doktor olarak lisans derslerine girmiştir. 2017 yılında anneleri ve uzmanları bir araya getiren MomTalks etkinliğini hayata geçirmiştir. Bu organizasyon anneleri bilinçlendirmeyi amaçlayarak her yıl başta İstanbul olmak üzere pek çok şehirde düzenlenmektedir.

Bahar Eriş çıkardığı kitaplarla pek çok kişinin hayata bakışını değiştirmiş ve çocuklarıyla daha iyi iletişim kurabilmesine olanak sağlamıştır. Mümin Sekman ile Bahar Eriş’in birlikte çıkardığı Çocuklar Nasıl Başarır? kitabı da anneler, babalar ve öğretmen başta olmak üzere çocukların başarısına önem veren herkes için muhteşem bir kaynaktır.

Her çocuğun en iyi eğitimi hak ettiğini savunan Bahar Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeyi değer biricik yeteneklerin olduğuna inanmaktadır.

Bahar Eriş Eserleri

Her Çocuk Üstün Yeteneklidir

Şimdi Değilse Ne Zaman?

Hayatın İlk Üç Yılı

Senin Yolun Hangisi?

Korkmasaydın Ne Yapardın?

Çocuklar Nasıl Başarır?

Çocuklar Nasıl Başarır? 2

Gölgedeki Yıldızlar

Anne Beynim Aç

Bahar Eriş’ten Bir Alıntı

‘’ Hayat kişinin cesareti oranında genişler ya da daralır. ‘’ diyor Anais Nin. Senin hayatında kaç cesaret denemesi var? – Korkmasaydın Ne Yapardın?

Tüm Kitapları Göster

Bahar Eriş Kitapları


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş