Sel Yayıncılık

Sel Yayıncılık
Ekleme Tarihi: Haziran 09, 2020

Sel Yayıncılık

Sel Yayıncılık, 1990 yılında tüm dünyadan politik araştırmaları, gazetecilerin çevirileri ve telif kitaplarıyla yayın hayatına başladı. 1990'ların sonlarına doğru Türk edebiyatının önde gelen örneklerini okurlarıyla buluşturdu. Zamanla yayın yelpazesini genişleterek yaşam kitapları, mitoloji, tarih kitapları gibi kategorilerde de eserleri okuyucularla buluşturdu.

Sel Yayıncılık kendi içerisinde ayırdığı DüşünSel, KentSel, Red Kitaplığı, Kadın Kitaplığı, Queer Düş'ün Serisi, Sanat Kitaplığı gibi kategorilerde yayımladığı 1000’e yakın kitapla faaliyetini sürdürüyor. Sel Yayıncılık çıkardığı kitap yelpazesini genişleterek edebiyat dışı türlerde de kendini geliştirdi ve kısa sürede daha geniş okur kitlesine hitap etmeye başladı.

1000’den kitapla yayıncılık yolunda ilerleyen yayınevi, klasik eserlerle de dünya edebiyatının unutulmaz kitaplarını okurlara sunuyor. Dünya ve Türk sanatının gelişimini ele alan kitaplarıyla en iyi yayınevleri arasında yer alan Sel Yayıncılık, edebiyat meraklıları için muhteşem eserler sunmaya devam ediyor.


Sel Yayıncılık Kitapları


Yaşam Kitapları, Mitoloji, Cinsel Kitaplar, Geceyarısı Kitapları, Tarihe Tanıklık’ın kitap serilerinin yanı sıra DüşünSel ile de eleştiri, kuram ve düşünce tarzlarında genel yetersizliklerin giderilmesine katkı sağlamak için klasik ve güncel metinleri dilimize kazandırmaktadır.

Sel Yayıncılık kitapları arasında yer alan KentSel serisi; kentsel hakları, ortak alanların ortadan kaldırılması karşısında geliştirilen mücadeleleri ve politik bakış açısını ele almaktadır. Kadın Kitaplığı serisinde de kadın hakları üzerine araştırma metodolojilerini ve feminist kuram üzerine fikirleri ele alıyor. Kadın Kitaplığı serisiyle aynı zamanda ülkemizde yayımlanan ilk kadın kitapları yazın dizisinin temellerini atmıştır. Yalnızca kadınlara değil, erkeklere de hitap ederek toplumun her kesimine ulaşmayı hedeflemektedir.

Queer Düş’ün Serisi, Queer kuramı üzerine Türkçe kaynak sayısını artırarak üzerinde yaşadığımız coğrafyadaki deneyimlerin fark edilir olmasını amaçlıyor. Sanat kitapları ile sanatın birbirinden farklı kuramları bünyesinde barındırmaya devam eden yayınevi, kültürel tarih kitapları ile de tarihin kültürel yönlerini ele alıyor.


En Popüler Sel Yayınları Kitapları


Sel Yayınları çıkardığı kitaplar ile Türkiye’nin en seçkin yayınevleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı yazarların eserleriyle Türk edebiyatına yön veren yayınevi, yeni yazarları da edebiyat dünyasına kazandırmayı hedefliyor. Sel Yayınları tüm kitapları her yaştan ve kesimden okura hitap etmekte ve kütüphaneleri zenginleştirmektedir.

En çok satan Sel Yayınları kitapları arasında Osuma Dazai’nin İnsanlığı Yitirirken, Arthur Schopenhauer’un Eristik Diyalektik, Eduardo Galeano’nun Aynalar, Toni Morrison’un En Mavi Göz kitapları yer alıyor.

 

Tüm Kitapları Göster

Sel Yayıncılık Kitapları

S/Z
Roland Barthes Sel Yayıncılık
48,00 ₺60,00 ₺


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş