Metis Yayıncılık

Metis Yayıncılık
Ekleme Tarihi: Haziran 09, 2020

Metis Yayınları

Türkiye’nin en iyi yayınevleri arasında yer alan Metis Yayınları 1982 yılında kuruldu. Bir süre edebiyat dışı kitaplarla ilgilenen yayınevi, 1987 yılından itibaren Türkçe ve çeviri edebiyat eserleri de yayınlamaya başladı. Zaman içerisinde ürün yelpazesi genişledikçe, yayımlanan bu kitaplar farklı diziler altında toplandı. Yayınevinin 1982-2004 yılları arasında kitap, okuma, yayıncılık, eleştiri, düşünce ve ifade özgürlüğü temaları etrafında, topluma kendini ifade aracı olarak gördüğü çeşitli kampanyaları bulunuyor. Metis Edebiyat; Edebiyatdışı, Metis Eleştiri, Metis Defterleri, Sanatlar ve İnsan, Metis Seçkileri, Metis Bilim, Ötekini Dinlemek, Kadın Araştırmaları, Küçük Filozoflar Dizisi, Siyahbeyaz, Yaşadığımız Dünya, Antikapitalist Hareket İçin Kılavuzlar gibi başlıklar altındaki eserleriyle yayın hayatına devam ediyor.


Metis Yayınları Kitapları


1987 yılından itibaren Türk ve dünya edebiyatı eserlerini okurlarla buluşturan yayınevi, edebiyatı günümüz dünyasının bir iletişim aracı olarak görmektedir. Tarih-Toplum-Felsefe serisi olarak tanımlanan edebiyat dışı eserler de yayınevinin kurulduğu günden itibaren ilgi odağında yer alıyor. Önemli eleştirmen ve edebiyat kurucularının yapıtlarını da içeren seri, eleştirel söz dağarcığının oluşmasına ve yerleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Metis Yayınları çıkardığı kitaplar ile 8 – 12 yaş aralığındaki çocuklara da felsefe bilgisi ve felsefe düşünce yetisi kazandırmayı amaçlıyor. Descartes, Kant, Lao Tzu, Leibniz, Sokrates gibi düşünürlerin hikâyelerini anlatan felsefe kitapları, çocukların felsefeye keyifli bir giriş yapmalarını sağlıyor.


En Popüler Metis Yayınları Kitapları


Metis Yayınları tüm kitapları, kitapsever tarafından keyifle okunuyor. Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, Yüzüklerin Efendisi, Yaz Geçer ya da Üç Aynalı Kırık Oda gibi kitaplar bunlardan bazılarıdır. Ayrıca Metis Yayınları kitapları arasında uluslararası yazarların kitapları da yer alıyor. Ursula K. Le Guin, Thomas Bernard, George Perec, Henri Bachau gibi uluslararası yazarların yanı sıra Murathan Mungan, Bilge Karasu, Engin Geçtan gibi sevilen yazarların da kitapları Metis Yayınları aracılığıyla okurlarla buluşuyor.

Tüm Kitapları Göster
Yayınevinin Kitapları
-%27
Ürünü İncele
Küre
Murathan Mungan Metis Yayıncılık
18,91 ₺ 25,90 ₺
-%20
Ürünü İncele
Temize Havale
Juli Zeh Metis Yayıncılık
53,20 ₺ 66,50 ₺
-%27
Ürünü İncele
Fakir Kene
Birhan Keskin Metis Yayıncılık
29,20 ₺ 40,00 ₺
-%27
Ürünü İncele
Yeni İstanbul Çalışmaları
Kolektif Metis Yayıncılık
100,74 ₺ 138,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda

-%27
Ürünü İncele
Filmozofi
Daniel Frampton Metis Yayıncılık
78,84 ₺ 108,00 ₺
-%27
Stokta Yok
Ürünü İncele
Yabancı
Richard Sennett Metis Yayıncılık
31,76 ₺ 43,50 ₺
-%27
Ürünü İncele
Sokak Siyaseti
Funda Çoban Metis Yayıncılık
33,51 ₺ 45,90 ₺
-%30
Ürünü İncele
Kaçırdıklarımız
Adam Phillips Metis Yayıncılık
40,60 ₺ 58,00 ₺

24 Saat içinde Kargoda


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş

Üye Ol

Etiketler: