Kapı Yayınları

Kapı Yayınları
Ekleme Tarihi: Haziran 09, 2020

Kapı Yayınları

Kapı Yayınları eski - yeni söz ustalarının ve araştırmacıların zengin dünyasını günümüz okurlarıyla buluşturmayı amaçlayarak 2004 yılında Alfa Basım Yayınları'nın bünyesinde kuruldu. Yayın anlayışını “Gelenekten modernliğe açılan kapı” olarak ifade eden Kapı Yayınları, bu doğrultuda her yönüyle Osmanlı İmparatorluğu, Şehir kültürü, folklor, Şarkiyatçılık üzerine çalışmalar, romanlar, hikâyeler gibi farklı türlerde pek çok kitap yayınladı. Bunların yanı sıra İslamiyet, Felsefe, Kültür, Edebiyat, Dilbilim Araştırmaları ile yayın yelpazesini genişletti. Yüzlerce farklı eserin basımını yapan Kapı Yayınları bünyesine her geçen gün yeni yazarlar ve yeni kitaplar katmaya devam ediyor.


Kapı Yayınları Kitapları


Türk edebiyatının eski ünlü eserlerinden çağdaş romanlarına kadar uzanan oldukça geniş yelpazesiyle Kapı Yayınları’nda her okuyucunun kendine göre bir şeyler bulabilir. Kapı Yayınları kitapları arasında Türk edebiyatının önemli yazarları arasında yer alan Ahmet Mithat Efendi, İskender Pala, Şinasi gibi yazarların eserlerini bulabilirsiniz. Kapı Yayınları, farklı ülkelerin ve farklı yazarların da kitaplarıyla okurlarla buluşturur. Jules Payot’un çok satan kitabı İrade Terbiyesi Kapı Yayınları kitapları arasında yer alıyor.

Kapı Yayınları yayınlarında Osmanlı İmparatorluğu’ndan şehir kültürüne kadar pek çok konuya yer vermektedir. Kapı Yayınları Beşir Ayvazoğlu, Ekrem Demirli, Kemal Sayar, İskender Pala, Dücane Cündioğlu, Sevinç Çokum, Stanford Shaw, Bernand Lewis gibi değerli yazarların eserlerini okurlara sunuyor.


En Popüler Kapı Yayınları Kitapları


En çok satan Kapı Yayınları kitapları arasında Türk ve yabancı yazarların popüler kitapları yer alıyor. Kemal Sayar’ın Hatıraların Evi, İskender Pala’nın A – 71, Beşir Ayvazoğlu’nun Öteki Canlar, Karl Vorlander’in Felsefe Tarihi, Dücane Cündioğlu’nun Bir Mabed Bekçisi kitapları en popüler Kapı Yayınları kitaplarından bazılarıdır. Kapı Yayınları tüm kitapları için tamadres’i ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Kitapları Göster

Kapı Yayınları Kitapları


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş