İş Bankası Kültür Yayınları

İş Bankası Kültür Yayınları
Ekleme Tarihi: Haziran 09, 2020

İş Bankası Kültür Yayınları Kitapları

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Hasan Ali Yücel tarafından 1956 yılında kurulmuştur. Hasan Ali Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı döneminde başlattığı dünya klasiklerinin Türkçeye çevrilmesi ve yaygın olarak okutulması çalışmasından aldığı hız ve birikimle, Türkiye İş Bankası’ndan aldığı gücü birleştirerek Türkiye’nin en köklü ve en önemli yayınevlerinden biri olan İş Bankası Kültür Yayınları’nı kurmuştur.

İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlanan ilk kitap, Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Zabit ve Kumandan ile Hasbihal’dir. Daha sonra kapsamlı bir Atatürk kütüphanesi oluşturacak kitaplar da basılmaya devam edilmiştir. İş Bankası Kültür Yayınları tarihi, toplum yapısını, etnoğrafik ve coğrafi özellikleri inceleyen çalışmaları yayımlamasıyla öncelikle araştırmalar ve sonrasında tüm okurlar için vazgeçilmez bir yer edindi.

İş Bankası Kültür Yayınları; Hasan Ali Yücel Dizisi, Çocuk ve Gençlik, Modern Klasikler Dizisi, Araştırma ve İnceleme kategorilerinde yayımladığı kitaplarla oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. İş Bankası Kültür Yayınları kitapları, her yaştan ve her ilgi alanında okura hitap edebiliyor.

İş Bankası Kültür Yayınları yayımladığı kitaplarla edebiyat dünyasına değer katmaya devam ediyor.


Popüler İş Bankası Kültür Yayınları Kitapları


İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan her kitap, okurlar tarafından ilgi ve merakla karşılanıyor. Türk ve dünya edebiyatının en önemli ve değerli yazarlarının kitaplarını okurlarla buluşturan İş Bankası Kültür Yayınları’nın en popüler kitapları arasında çocuk kitapları ve dünya klasikleri yer alır.


Okunması Tavsiye Edilen İş Bankası Kültür Yayınları Kitapları


Dil, çeviri, baskı, kâğıt her yönden oldukça kaliteli olan İş Bankası Kültür Yayınları kitapları, 7’den 70’e her yaştaki okura hitap ediyor. Her yaş grubundaki okurlar kendi zevk ve ihtiyaçlarına göre aradıkları kitabı İş Bankası Kültür Yayınları’nda kolaylıkla bulabilir. En son çıkan İş Bankası Kültür Yayınları kitaplarından en çok okunan İş Banaksı Kültür Yayınları kitaplarına kadar pek çok kitabı tamadres’te bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı İş Bankası Kültür Yayınları kitapları için tamadres’i ziyaret etmelisiniz.

 

Tüm Kitapları Göster

İş Bankası Kültür Yayınları Kitapları


Bu Blog’u Sosyal Medya’dan Paylaş