Yaşam Boyu Okuma Eğitimi

Okuma en temel anlamıyla yazılı ve basılı ürünleri göz aracılığıyla çözümleme-anlamlandırma süreci olarak tanımlansa da günümüzde çok zengin tanımlarla karşılanmaktadır. Okuma, fiz...
-15%

Yaşam Boyu Okuma Eğitimi

ISBN:9786053645078
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 34,00 ₺ Regular Price 40,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Okuma en temel anlamıyla yazılı ve basılı ürünleri göz aracılığıyla çözümleme-anlamlandırma süreci olarak tanımlansa da günümüzde çok zengin tanımlarla karşılanmaktadır. Okuma, fiziksel bir süreç olarak okul dönemiyle birlikte kazanılan bir beceri olsa da daha erken dönemlerde temeli atılan bir beceri olduğu bilinmektedir. Okuma, sadece okul döneminde kullanılan bir beceri gibi algılansa da yaşam boyu kullanılacak bir beceri olduğu aşikardır. Kısacası okuma, insanoğluna her zaman ve her yerde lazım olacak bir ihtiyaçtır. Böyle bir ihtiyaç unsurunun eğitimi de önemli hale gelmiştir.

Elinizdeki eser; öğretmen adayları, öğretmenler, araştırmacıları ve ebeveyn için okuma(ma) sorununa çözüm olarak kaynak eser niteliğindedir. Bu kaynak eser; okumayı edinememiş, sevmemiş, alışkanlık haline getirememiş nesillerin önüne geçmek için Türkçe, sınıf ve okul öncesi öğretmenleri başta olmak üzere tüm öğretmenlerin ve ebeveynin yararlanabileceği içerikte hazırlanmıştır.

Yazar Kolektif
Yayınevi Pegem Akademi Yayıncılık
Barkod 9786053645078
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 326
Basım Tarihi Eylül 2013
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Eylül 2013
Ebat 16 X 24
Editör Alpaslan Okur
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi