Yalancılar ve Sahtekarlar Ansiklopedisi

"Bağımlılık yapıyor. Sahtekârdan nefret etmek istiyorsunuz ama neden ve nasıl yaptığını delice merak etmekten kendinizi alamıyorsunuz." -Boston Globe- Yalancılar Ve Sahtekârl...
-25%

Yalancılar ve Sahtekarlar Ansiklopedisi

ISBN:9786054729593
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 24,00 ₺ Regular Price 32,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 1 adet kaldı
%25 İndirim
Açıklama


"Bağımlılık yapıyor. Sahtekârdan nefret etmek istiyorsunuz ama neden ve nasıl yaptığını delice merak etmekten kendinizi alamıyorsunuz."
-Boston Globe-

Yalancılar Ve Sahtekârlar Ansiklopedisi, insan olmaya "aldatma ve aldanma" penceresinden bakıyor; dünden bugüne, şöhretliden bilinmeyene, en "doğru" yalanları, en "gerçek" sahteleri bir araya topluyor. Pazardan edindiği askeri üniformayla zor kullanmadan şehrin belediye sarayını teslim alan Alman ayakkabıcı (bugün adına basılmış bir pul var); kısırlık tedavisi diye erkeklere keçi testikülü nakledip servet edinen şarlatan; bir ressamla anlaşıp eşekleri zebraya dönüştüren hayvanat bahçesi (sebepleri göz yaşartıcı) ve denizkızı iskeletinden ejderha yumurtasına, alternatif gerçekler yaratmada sınır tanımayan düzenbazlar. Ayrıca Cicero, Einstein, Ernest Hemingway, François Mitterrand (kendine suikast düzenleterek bu kitaba girmeye hak kazandı), Marco Polo gibi adına kolay kolay toz kondurmayacağınız pek çok önemli isim. 

Yalancılar Ve Sahtekârlar Ansiklopedisi, hem büyük keyif verecek hem de fena halde paranoyanızı tetikleyecek.

Yazar Roelf Bolt
Yayınevi Domingo Yayınevi
Barkod 9786054729593
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 312
Basım Tarihi Ocak 2015
Son Basım Tarihi Ocak 2015
Ebat 13,5 X 19,5
Çevirmen Tevfik Uyar
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi