Yabancı Dil Olarak Türkçe Dilbilgisi

Bu kitap, Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenen ve öğretenlere hitap ederek Türkçeyi konu alan ve dilbilgisi birimlerini parça parça veren ders kitapları ile ana dili Türkçe olanlar ...
-15%

Yabancı Dil Olarak Türkçe Dilbilgisi

ISBN:9786054220854
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 39,10 ₺ Regular Price 46,00 ₺
1 İş Günü İçinde Kargoda
%15 İndirim
Açıklama

Bu kitap, Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenen ve öğretenlere hitap ederek Türkçeyi konu alan ve dilbilgisi birimlerini parça parça veren ders kitapları ile ana dili Türkçe olanlar için yazılmış sistematik dilbilgisi kitapları arasında bir köprü kurmak amacını gütmektedir. Kitapta, diğer dilbilgisi kitaplarında hiç geçmeyen veya yeterince açıklanmayan kimi konular da ele alınmış, ayrıca birbirine benzeyen ya da karıştırılmaya müsait olan yapılara değinilerek örnekler verilmiştir. Türkçenin dil kurallarına ilişkin açıklamaların mümkün olduğunca açık ve net olmasına dikkat edilmiştir.

Ünitelerin sıralanışı kolaydan zora doğrudur, aynı yöntem her bir ünite içinde de uygulanmıştır. Dilbilgisi terimleri asgari seviyede sınırlandırılmaya çalışılmış, geçen terimler de anlaşılır bir dille açıklanmıştır. Bir dili öğrenirken dilbilgisi yetisi dil öğrenme becerilerinden sadece bir tanesi olmakla beraber küçümsenecek cinsten de değildir. Türkçe öğrenenler, dil becerileri arttıkça kimi zaman akla hayale gelmedik sorular ortaya atabilir. Bu gibi soruların arkasında genellikle kullanım alanı yatar. Bu nedenle sayısız örnek tümcenin yanında bir de parantez içinde yedek açıklamalar bulunmaktadır. Bu çalışmanın Türkçe öğrenenlere de öğretenlere de rehber bir kitap olacağını umar, başarılar dileriz. 

Yazar Kolektif
Yayınevi Papatya Bilim
Barkod 9786054220854
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 418
Basım Tarihi Ocak 2015
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2015
Ebat 17 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi