Vergi Suçları

Vergi hukukunun belli başlı bazı temel kavram ve kurumları ile vergi suçlarında özellik arzeden hususlara kitabın birinci ve ikinci bölümlerinde yer verilmiştir. Vergi davaları yön...
-20%

Vergi Suçları

ISBN:9786051466453
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 76,00 ₺ Regular Price 95,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
Açıklama

Vergi hukukunun belli başlı bazı temel kavram ve kurumları ile vergi suçlarında özellik arzeden hususlara kitabın birinci ve ikinci bölümlerinde yer verilmiştir. Vergi davaları yönünden adli ve idari yargının kesişen (sahte belge düzenlemek ve kullanmak, defter-belge gizlemek, mücbir sebep, uzlaşma, pişmanlık, arama gibi) konularında mümkün olduğunca Danıştay kararlarına da yer verilmiştir.

Kitap, dört bölümden oluşmaktadır: 1. Bölümde, genel olarak vergi ve vergi hukukuna değinilmiş, 2. Bölümde, "Vergi Suçlarında özellik Arzeden Hususlar" başlığı altında, genişçe işlenmiş, 3. Bölümde, VUK`nun 359. maddesinde üç bent (grup) halinde düzenlenen vergi suçları da aynı şekilde açıklanmış, 4. Bölümde ise, ilgili mevzuat bulunmaktadır. 

Okunması ve daha iyi anlaşılması için, kitapta yer verilen Yargıtay ve Danıştay Kararlarından önce kısa "özet`leri verilmiş, bir kısım uzun ve tekrar içeren kararlar ise muhtevayı değiştirmeyecek şekilde "özetle" veya kısaltılarak ayrıca sunulmuştur.

Yazar
Yayınevi Adalet Yayınevi
Barkod 9786051469416
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 707
Basım Tarihi Haziran 2016
Son Basım Tarihi Haziran 2016
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi