Vergi Hukuku C:1

Kitap içinde konular; vergi hukukuna giriş, vergi hukukunun kaynakları, verginin tarafları, vergilendirme süreci, mükellefin ödevleri (vergi denetimi ve vergi hukukunda süreler kon...
-5%

Vergi Hukuku C:1

ISBN:.
Kağıt:1. Hamur
Özel Fiyat 26,31 ₺ Regular Price 27,69 ₺
Stokta yok
%5 İndirim
%5 İndirim
Açıklama
Kitap içinde konular; vergi hukukuna giriş, vergi hukukunun kaynakları, verginin tarafları, vergilendirme süreci, mükellefin ödevleri (vergi denetimi ve vergi hukukunda süreler konuları ile birlikte), vergi kabahat, suç ve cezaları, vergi alacağının güvence altına alınması, vergi borcunu veya cezaları sona erdiren veya hafifleten nedenler ve vergi uyuşmazlıkları konuları olmak üzere dokuz bölümde incelenmektedir.
 
Bölüm sonlarına o bölümle ilgili sorular konulmuştur. Bu sorulardan bazılarının olası yanıtları kitabın sonundaki Ek 1'de yer almaktadır. Yanıtlara bakılmadan önce; soruların bizzat cevaplanmasına çalışılması, yanıtlara daha sonra kontrol amacıyla bakılması, bu uygulamanın yararını artıracaktır. Ayrıca kitabın sonuna okuyucunun kendisini kontrol edebilmesi ve okul sonrası sınavlara hazırlanabilmesi düşüncesi ile test soruları konulmuştur.
 
Konu Başlıkları
Vergilendirme İlkeleri
Vergi Hukukunun Kaynakları
Verginin Tarafları
Vergilendirme Süreci
Mükelleflerin Ödevleri, Vergi Denetimi, Süreler
Vergi Kabahat, Suç ve Cezaları
Vergi Uyuşmazlıkları ve Çözüm Yolları
Yazar Nurettin Bilici
Yayınevi Savaş Yayınevi
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 232
Basım Tarihi Kasım 2017
Son Basım Tarihi Kasım 2017
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi