Ve Dağlar Yankılandı

Ve Dağlar Yankılandı; Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası. Gece vakti, çölü bir el a...
-40%

Ve Dağlar Yankılandı

ISBN:9786051416779
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 25,20 ₺ Regular Price 42,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%40 İndirim
Açıklama

Ve Dağlar Yankılandı; Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah’a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil’e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak... 
Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan’ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kâbil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor. 
Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

 

Yazar
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9786051416779
Orijinal Adı And the Mountains Eechoed
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili İngilizce
Sayfa Sayısı 424
Basım Tarihi Eylül 2013
Kaçıncı Baskı 33.Baskı
Son Basım Tarihi Mart 2021
Ebat 13,5 X 19,5
Çevirmen Püren Özgören
Yayına Hazırlayan Başak Güntekin
Yayın Yönetmeni Cem İleri
Grafiker Utku Lomlu
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi