-%25
Bugün 621 kisi bu ürünü görüntüledi

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
98,25 ₺ 131,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

175 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Ciddi anlamda insanı rahatlatıyor, okuyun pişman olmazsınız özelliklere de değmeyecek şeyleri kafasına takanların mutlaka okuması gerekiyor ( benim gibi )
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  okudukça kafaya takmamayı öğreniyorsunuz. Süper.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  hızlı teslimat teşekkürler
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  en güzel kişisel gelişim kitaplarından biri. tavsiye üzerine aldım ben de herkese tavsiye ederim fiyatı da çok uygundu

4 madde

Göster sayfa başı

New York Times Bestseller

“Büyük Güç Büyük Sorumluluklar Getirir.” Doğru. Ama bu sözün daha iyi bir bakış açısı var, ve gerçekten derin bir bakış açısı. Tek yapmanız gereken sözlerin yerini değiştirmek: “Büyük sorumluluklar büyük güç getirir.” “Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir. Negatif duyguları inkâr etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Sürekli pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr biçimidir. Doğru değerleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz. Değmeyecek şeyleri kafaya takmamak çok önemlidir. Dünyayı kurtaracak olan şey budur. Dünyanın bazen berbat olduğunu ama bunun da doğal olduğunu kabul ederek yaşamak gerek. Çünkü her zaman böyleydi ve her zaman da böyle olacak. Sosyal medyada her gün milyonlarca kere paylaşılan “Nasıl Mutlu Olunur” tarzı saçmalıklarda yanlış olan ve kimsenin fark etmediği şey şudur: Daha pozitif bir deneyimi arzu etmenin kendisi negatif bir deneyimdir. Ve de tam tersine, insanın negatif deneyimini kabul etmesinin kendisi pozitif bir deneyimdir. Pokerde elinde korkunç kağıtlar olan biri çok güzel eli olan birini yenebilir. Elbette eli güzel olanın kazanma ihtimali daha büyüktür, ama sonunda kazanan her oyuncunun oyun süresinde yaptığı seçimlerle belirlenir. Hayatı da aynı şekilde görüyorum. Hepimize dağıtılmış bir el var. Bazılarının eli daha iyi. Sadece kağıtlara bakarak berbat durumda olduğumuzu söylemek kolaysa da, gerçek oyun o kağıtlarla yapacağımız seçimlere, almaya karar verdiğimiz risklere ve birlikte yaşamayı seçtiğimiz sonuçlara bağlıdır. İçinde bulundukları duruma göre sürekli en iyi seçimleri yapanlar tıpkı pokerde olduğu gibi hayatta da öne çıkarlar ve illa da eline en iyi kağıtlar gelmiş olmaları gerekmez.

 

New York Times’ın çok satanlar listesinde birinci sıraları gören Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı, mutluluk duygusunun altını kazıyor. Mark Manson, Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabında kişilerin mutlu olmaya saplantılı olduğunu ve mutsuz olmak yerine sahte mutluluğa sığındıklarını dile getiriyor. Bu kitabı okuyarak iyi hissettiğiniz her an mutluluğa ulaşamayacağınızın ve her kötü duygunun mutsuzluk getirmeyeceğinin farkına varabilirsiniz.

 • Son 30 gün içindeki en düşük fiyat : 41,25 ₺
 • Ürün Kodu: A.186188
 • Yazar: Mark Manson
 • Yayınevi: Butik Yayınları
 • Barkod: 9786059397254
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 200
 • Basım Tarihi: Eylül 2017
 • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Eylül 2017
 • Ebat: 14 X 21

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı

Amerikalı blog yazarı Mark Manson tarafından kaleme alınan Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça ses getirmiştir. Her Şey B*ktan kitabıyla da büyük beğeni toplayan yazar, bu eseriyle New York Times Bestseller listesindeki yerini almış ve uzun süre yerini korumuştur.

Okurların yoğun ilgisiyle karşılaşan Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabı, ülkemizde de çok satan kitaplar arasına girmiştir. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, çağımızda pompalanıp duran mutluluk duygusunun altını kazıyan bir eser. Mutlu olmaya saplantılı bireyler olduğumuzu ve mutsuzluktan kaçarak nasıl sahte bir mutluluğa sığındığımızı anlatıyor yazar bu kitabında. Bu güzide eser, iyi hissettiğimiz her defasında mutluluğa erişemeyeceğimizi, hissettiğimiz kötü duyguların da her zaman mutsuzluk anlamına gelmediğini açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor.

Her Şey Seninle Başlar kitabı gibi kişisel gelişim türünde kaleme alınan eser, aslında diğer kişisel gelişim kitaplarından ayrılmaktadır. Diğer kişisel gelişim kitapları gibi mutlu ve huzurlu olmanın yollarını ve yöntemlerini anlatmanın aksine tam tersi her zaman mutlu ve pozitif olunamayacağı mesajını veriyor.

Yazar, negatif duyguları inkâr etmenin daha negatif duygulara neden olacağının altını çiziyor. Aynı şekilde sürekli pozitif olmanın da bir inkâr biçimi olduğunu dile getiriyor. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabını okuyarak her zaman pozitif duyguların peşinden koşmak yerine hayatı tüm getirdikleriyle kabul etmeyi ve değmeyecek şeyleri kafaya takmamayı öğrenebilirsiniz.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı Kısa Özeti ve Konusu

Mark Manson, kaleme aldığı kişisel gelişim türündeki kitabında, insanların daha mutlu olmak için sürekli pozitif düşünmelerinin büyük önem arz etmediğini ve hayatta zorluklarla karşılaşabileceğini fakat bu zorluklarla nasıl baş edeceğini anlatıyor. Yazarın kendi hayatından ya da başka kişilerin hayatından örnekler vererek konuyu ele alması, kitabın daha kolay anlaşılmasını katkı sağlamıştır.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabının bölümleri; Çabalama, Mutluluk Bir Sorundur, Özel Değilsiniz, Istırap Çekmenin Değeri, Seçim Sizindir, Her Konuda Yanılırsınız ( Ben de Yanılırım ), Başarısızlık İlerlemektir, Hayır Demenin Önemi, Ve Ölürsünüz’dür.

 


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi