Üniversitede Hoca Olmak

Asistanlıkla başlayan akademik yaşamında doktora, doçentlik, profesörlük gibi yükselme aşamaları dışında; bilim dalı başkanlığı, anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, fakülte...
-30%

Üniversitede Hoca Olmak

ISBN:9786054262687
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 14,00 ₺ Regular Price 20,00 ₺
2 İş Günü İçinde Kargoda
%30 İndirim
Açıklama

Asistanlıkla başlayan akademik yaşamında doktora, doçentlik, profesörlük gibi yükselme aşamaları dışında; bilim dalı başkanlığı, anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, fakülte sekreterliği, dekan yardımcılığı ve dekanlık gibi idari görevlerde bulunan Prof. Dr. Hazım Gökçen, akademik yaşamı boyunca deneyimlediği uğraşları elinizdeki bu mütevazı kitapta topladı.


Ankara, Fırat ve Selçuk Üniversiteleri Veteriner Fakültelerinde, Uludağ Üniversitesi Veteriner ve Ziraat Fakültelerinde ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde dersler veren Prof. Dr. Gökçen, akademik yaşamı boyunca çeşitli yıllarda olmak üzere toplam on dört ay süreyle Almanya’da, Münih Teknik Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Giessen ve Münih Veteriner Fakültelerinde araştırma görevliliği ve misafir profesörlük görevlerinde bulundu, dersler ve konferanslar da verdi.


Bu kitap ilk bakışta biyografik bir eser izlenimi verebilir ve okuyucuda kişisel bir yaşam öyküsü, beni ne ilgilendirir hissi uyandırabilir. Ne var ki, kitabın içeriğine girildikçe kişiselliğin yerini toplumsallığın aldığı hemencecik görülecektir. Son tahlilde, kitapta kişinin özel yaşamının değil, başından geçen gerçek olayların zamana ve mekâna göre yorumlanmasının ağırlık kazandığı anlaşılacaktır.


“Üniversitede Hoca Olmak”, yirmi beş yıl gibi kısa sayılabilecek akademik yaşamı boyunca belki de elli yıla sığabilecek yoğunlukta işler yapan bir hocanın, başarı dolu hayat hikâyesidir. Öte yandan, üniversitelerin bugün içinde bulunduğu durumu daha iyi kavramak için de mutlaka okunması gereken bir eserdir.

Yazar Hazım Gökçen
Yayınevi İmleç Kitap
Barkod 9786054262687
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 177
Basım Tarihi Ocak 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2018
Ebat 13 X 21
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi