Uluslararası İlişkilerde Anahtar Metinler

"Uluslararası İlişkiler çok dinamik ve konu açısından çok kapsamlı bir disiplindir. Toplum bilimleri arasında en zengin tartışmaların yapıldığı disiplin denebilir. Bu nedenle Ulusl...
-10%

Uluslararası İlişkilerde Anahtar Metinler

ISBN:9786056419904
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 58,50 ₺ Regular Price 65,00 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%10 İndirim
Açıklama

"Uluslararası İlişkiler çok dinamik ve konu açısından çok kapsamlı bir disiplindir. Toplum bilimleri arasında en zengin tartışmaların yapıldığı disiplin denebilir. Bu nedenle Uluslararası İlişkiler ile ilgili temel konuların ve kilit düşünürlerin eserlerinin okuyucuya derli toplu bir şekilde sunulması çok önemlidir.

Uluslararası İlişkiler Kütüphanesi bu yönde çok önemli bir projeye imzasını atmıştır. Proje Türk okuyucusuna Uluslararası İlişkiler disiplininin temel tartışmalarını belli bir sistematik içinde sunmayı hedeflemektedir.

Projenin bu ilk bölümü temel bazı kaynaklardan başlamış ve Uluslararası İlişkiler teorisindeki kilit düşünürlerin çalışmalarına yer vermiştir. Uluslararası İlişkiler Kütüphanesi Derneği'ni bu çalışmaları Türk okuyucusuna sunması nedeniyle kutlar ve projenin genişleyerek büyümesini temenni ederim."

- Doç. Dr. Faruk Yalvaç, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü

"Elinizdeki çalışma, Uluslararası İlişkiler alanında temel makalelerini Türkçe'ye kazandırmak yönünde atılmış çok önemli bir adım. Alanımızda bilim dili geliştikçe hem başka çeviriler, hem de özgün çalışmalar (salt kuramsal ve örnek olay inceleyen kuramsal) birbiri arkasından gelecektir. Katkıda bulunanları tebrik ediyorum."

- Doç. Dr. Pınar Bilgin, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü

Yazar Kolektif
Yayınevi Uluslararası İlişkiler Kütüphanesi
Barkod 9786056419904
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 814
Basım Tarihi Ekim 2013
Son Basım Tarihi Ekim 2013
Ebat 16 X 23
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi