-%40
Bugün 2131 kisi bu ürünü görüntüledi

Üç Kız Kardeş

Puan:
3. Hamur
Kapak: Karton
35,40 ₺ 59,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Çok severek okudum. Siz de mutlaka okuyun
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Elime sorunsuz ulaştı. Okurken hiç bitmesini istemedim herkese tavsiye ederim gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  kargo çok hızlıydı bir günde teslim edildi. dizi başlayana kadar bitirmeyi planlıyorum
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  İclal Aydın'ın okuduğum ilk kitabıydı üç günde okuyup bitirdim.

4 madde

Göster sayfa başı

İYİ BİR İNSAN OLMAK, ÇOCUĞUNUN BAHÇESİNE DİKTİĞİN BİR AĞAÇ MIDIR? MUTLU SON DEDİKLERİ, YAŞARKEN GÖRMESEK DE, DİKTİĞİMİZ O AĞACIN BİZDEN
SONRAKİLERE KALAN MEYVESİ Mİ?

Bir zamanlar, bir ülkenin en güzel denizine bakan bir evde üç kız kardeş yaşardı. İsimleri Türkân, Dönüş ve Derya idi. Babaları Sadık Bey ve anneleri Nesrin Hanım’la birlikte geceleri kucak kucağa oturur, gelecekte onları bekleyen şahane yılların hayallerini kurarlardı.
Türkân, Dönüş ve Derya’nın, Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında geçen masal gibi çocukluğu, onları yetişkin dünyasının acımasızlığına hazırlamamıştı belki. Hiçbir hayatın, hiçbir seçimin göründüğü kadar kolay olmadığını, bazen en büyük, en akla gelmeyecek sırların en güvendiklerimizin kalbinde saklandığını, en korkulacak hastalıkların gün gelip geçmişi derleyip toplayabileceğini anlamak zaman istiyordu.
Ve zamanın ilaç olmadığı bir yara var mıydı dünyada?
Ayvalık’ın denize uzanan taş sokaklarından, nice yaşamlar görüp geçirmiş zeytin ağaçlarından, hayatın kaynağından akan suyundan, eski evlerinden doğmuş bir aile hikâyesi Üç Kız Kardeş. Bir mutsuzluk hikâyesi değil; neşeli günleri yâd ede ede iyiliğe dönüşün hikâyesi. İyileşmenin yolculuğu…

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 372
 • Basım Tarihi: Ocak 2018
 • Kaçıncı Baskı: 109.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Mart 2022
 • Ebat: 13,5 X 21
 • Yayın Yönetmeni: Ilgın Sönmez
 • Grafiker: Photo Republic

Üç Kız Kardeş Kitabı

İclal Aydın’ın en çok okunan kitapları arasında yer alan Üç Kız Kardeş romanı, aile bağlarından yola çıkarak hayata dair her şeyi duygusal bir derinlikle anlatıyor. Yayımlandığı günden itibaren büyük ses getiren Üç Kız Kardeş romanını okuyarak iyileşmeye doğru yol alan bir dünyayla tanışabilirsiniz. Söylenmemiş Sözler ve daha pek çok değerli esere imza atan yazar, bu eseriyle çok satan kitaplar listesindeki yerini uzun süre korumuştur.

Üç Kız Kardeş kitabının kısa özeti ve konusu özellikle kitabı satın almak isteyenler tarafından oldukça merak edilmektedir. Üç Kız Kardeş romanı, dizi uyarlamasıyla da pek çok okurunu ekranlara kilitleyecektir.

Oyuncu, yazar ve gazeteci İclal Aydın’ın ülkemizde çok ses getiren romanı Üç Kız Kardeş, çocukluk yıllarını Ayvalık’ta geçiren Türkân, Dönüş ve Derya adlı üç kız kardeşin hayatın acımasız gerçeklerine karşı verdikleri mücadeleler ekseninde ilerleyen, samimi bir roman. İclal Aydın bu eserinde aile bağlarını, kardeşler arası dayanışmayı ve eski aşkları konu alıyor ve her ne kadar içimize işleyen bir öykü anlatsa da, yüreğimizi yaşam sevinciyle dolduruyor.

Üç Kız Kardeş Kitabı Neyi Anlatıyor? Kısa Özeti

Üç Kız Kardeş kitabının konusu Türkan, Derya ve Dönüş adlarındaki üç kız kardeşin başından geçen olaylardır. Ayvalık’ta yaşayan bir ailenin yaşantısını konu alan kitap, merak uyandıran olay örgüsüyle dikkat çekerken bir yandan da anlaşılır ve akıcı üslubuyla bir çırpıda okunuyor. Ayrıca Kalbimin Can Mayası kitabında Üç Kız Kardeş kitabındaki Türkan, Derya ve Dönüş’ün hikâyesi, tanıdık karakterlerle ve bağımsız kurgusuyla devam ediyor.

Ayvalık’ın çam kokulu sokaklarında üç kız kardeşin hayatını, anneleri Nesrin Hanım ve babaları Sadık Bey ile olan ilişkilerini sıcak ve oldukça samimi bir dille aktaran Üç Kız Kardeş romanı, yetişkinliğe geçişle birlikte karşılaşılan hayatın acımasızlıklarını da içeriyor.

Okuduğu her şeyde samimiyeti, duyguyu ve derinliği arayanların beklentilerini karşılayacak niteliğe sahip olan eser aile bağlarını, koşulsuz sevgiyi ve farklı hayat tarzlarını etkili ve akıcı bir şekilde ele almıştır. Kız kardeşlerin her birinin iç dünyasının kapılarını başarılı karakter analiziyle açan kitap, zamanın izleri silmedeki gücünün ve hayattaki her sorunun aslında bir çözümü olduğunun altını çiziyor.

 


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi