Tutunamayanlar

'Tutunamayanlar', Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Berna Moran, Oğuz Atay'ın bu ilk romanını "hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı...
-35%

Tutunamayanlar

ISBN:9789754700114
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Puanlama:
100%
Özel Fiyat 39,00 ₺ Regular Price 60,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%35 İndirim
TamAdres Yorumladı
Tutunamayanlar, bir entelektüelin çalkantılı düşünce dünyasını ve bunalımlarını anlatıyor. Kendi iç sesinden kaçmanın imkânsızlığının romanı biraz da. Aynı zamanda edebiyata, sanata, can sıkıntısına, okul sıralarına, ihtiyarlığa ve başka birçok şeye dair benzersiz tespitleri olan bir kitap. Modern Türk edebiyatındaki zirvelerden biri olarak değerlendirilen Tutunamayanlar, yoğun psikolojik gözlem gücünü başarılı toplum tasvirleriyle harmanlayan muhteşem bir roman.
Açıklama

'Tutunamayanlar', Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir. Berna Moran, Oğuz Atay'ın bu ilk romanını "hem söyledikleri hem de söyleyiş biçimiyle bir başkaldırı" olarak niteler. Moran'a göre "Oğuz Atay'ın mizah gücü ve duyarlılığı ve kullandığı teknik incelikler, Tutunamayanlar'ı büyük bir yeteneğin ürünü yapmış, eserdeki bu yetkinlik Türk romanını çağdaş roman anlayışıyla aynı hizaya getirmiş ve ona çok şey kazandırmıştır." Küçük burjuva dünyasını ve değerlerini zekice alaya alan Atay, "saldırısı tutunanların anlamayacağı, rededeceği türden bir romanla yapar."

 

Yazar
Yayınevi İletişim Yayınları
Barkod 9789754700114
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 724
Basım Tarihi Temmuz 2016
Kaçıncı Baskı 85.Baskı
Son Basım Tarihi Temmuz 2016
Ebat 13 X 19
Yorumlar (1)

Okurlarımız Bunları da Beğendi