Türkiye'nin Toplumsal Yapısı

Kitap, tarihsel süreç içerisinde Türkiye’nin toplumsal yapısını değişik boyutlarıyla yansıtmayı amaçlamaktadır. Kitapta, toplumsal yapının kavramsal çerçevesi; Osmanlı toplumsal ya...
-20%

Türkiye'nin Toplumsal Yapısı

ISBN:9789752447233
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 52,00 ₺ Regular Price 65,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
Açıklama

Kitap, tarihsel süreç içerisinde Türkiye’nin toplumsal yapısını değişik boyutlarıyla yansıtmayı amaçlamaktadır. Kitapta, toplumsal yapının kavramsal çerçevesi; Osmanlı toplumsal yapısının ana hatları; Osmanlıda başlayıp Cumhuriyet sürecinde de devam eden modernleşme çabaları, bu çabaların sorunları ve özellikleri; Atatürk İnkılaplarının toplumsal etkileri; Türkiye’de siyaset ve bürokrasinin nitelikleri; ekonomi, çalışma hayatı ve bunların Türkiye’nin toplumsal yapısına etkileri; tarihsel süreç içerisinde Türkiye’de kentleşme, eğitim aile ve gençlik konuları; küresel gelişmelerin Türkiye’nin toplumsal yapısına etkileri ayrıntılı olarak incelenmektedir.

 
“Dünden Bugüne Türkiye’nin Toplumsal Yapısı” isimli bu çalışma, bütünlüklü bir bakış açısıyla sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal yansımalarıyla Türkiye’nin toplumsal yapısını derinlemesine inceleyen makalelerden oluşmaktadır. Bu çerçevede kitap, aşağıda isimleri verilen alanında nitelikli çalışmaları bulunan akademisyenlerin, makale ve katkılarından oluşmaktadır. 

Yazar Memet Zencirkıran
Yayınevi Dora Yayıncılık
Barkod 9789752447233
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 466
Basım Tarihi Eylül 2017
Kaçıncı Baskı 6.Baskı
Son Basım Tarihi Eylül 2017
Ebat 19 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi