Bugün 220 kisi bu ürünü görüntüledi

Türkiye’de Ekonomik Büyümenin Son Yirmi Yılı (2000-2020)

301,50 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 335,00 ₺

3 İş Günü İçinde Kargoda

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

, Ekonomik büyümeyi etkileyen birçok farklı unsurun incelendiği bu kitapta, Türkiye ve Çin’in ekonomik büyüme anlamında diğer dünya ülkelerine göre 2000-2020 yılları arasındaki yirmi yılda, yirmi dokuz endeks boyutunda nasıl bir performans sergilediği incelenmektedir.

İncelemeye konu zaman diliminde, Türkiye ekonomisindeki değişimi, dönüşümü ve gelişimi gösteren yirmi dokuz endeksin yedi tanesinde olumlu yönde artış, iki tanesinde herhangi bir değişimin olmadığı, yirmi endekste ise olumsuz yönde bir azalış olduğu gözlemlenmiştir.

Her ne kadar daha iyi bir ekonomik büyüme için yapılması gerekenleri araştırma ve incelemelerimiz sonucunda kitaba aktarsak da, kitabın okuyucularından beklentimiz, bu kitabı inceleyerek ekonomik büyüme anlamında Türkiye’nin doğrularının veya yanlışlarının neler olduğunu belirlemesidir. Nitekim bu kitap, akademisyenlere, ekonomistlere ve ekonomiye ilgi duyan tüm okurlara 1000’i aşkın kaynakça (makale, kitap, bildiri, yayınlanmamış çalışma vb.) ile geniş bir araştırma derlemesi sunmaktadır.

Çalışmada kullanılan endeks verilerinin en son 2020 yılında yayımlanması nedeniyle, çalışmanın zaman dilimi 2000-2020 yılları olarak belirlenmiştir. Ancak, aşağıda bulunan QRCode’u okutarak her yılın sonunda güncellenen endeks değerlerine ve görsel sunum içeren grafiklere ulaşma imkanınız mevcuttur. Kitabın internet adresi http://ekonendeks.com/ olup, ilgili endekslerdeki güncellemeler okuyucularımıza düzenli olarak bu adresten yayınlanacaktır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 568
  • Basım Tarihi: Mayıs 2022
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Mayıs 2022
  • Ebat: 16 X 24

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi