Turizmde Politika ve Stratejiler

Turizm endüstrisine yüksek duyarlılık gösteren Türkiye, endüstrinin gelişimi için eşsiz kaynaklara sahip ve aynı zamanda endüstrinin de belli düzeyde olgunluğa ulaştığı bir ülkedir...
-15%

Turizmde Politika ve Stratejiler

ISBN:9786052083086
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 39,10 ₺ Regular Price 46,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 2 adet kaldı
%15 İndirim
Açıklama

Turizm endüstrisine yüksek duyarlılık gösteren Türkiye, endüstrinin gelişimi için eşsiz kaynaklara sahip ve aynı zamanda endüstrinin de belli düzeyde olgunluğa ulaştığı bir ülkedir. Dünya turizm ligi sıralamasında ilk onun içinde yer almakta ve daha da ileri hedeflere, ilk beşin içinde yer alma hedefine ulaşmaya çalışmaktadır. Doğal olarak da turizmin kaynak ve imkanlarını, kamu yönetiminin gücünü arkasına alarak gelişim akslarına oturtacak bir stratejik bakışa, politik çerçeveye ve kararlı bir uygulama pratiğine ihtiyaç duymaktadır. İşte bu kitap, bahsedilen bu politik çerçevenin tanımı, kapsamı ve kapsamı oluşturduğu düşünülen kritik yaklaşımlara odaklanmakta; turizm politikasını bir yandan stratejik temellerle bir yandan da güncel yaklaşımlarla ilişkilendirerek ele almaktadır.
Kitap dört kısım ve onüç bölümden oluşmaktadır. İlk kısım “Turizm Politikası ve Türk Turizm Politikasının Ana Unsurları” adı altında temel kavramlar, Türkiye’de turizm politikasının temellerini anlamak adına Turizm Şuraları ve 2023 Stratejisi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ele alındığı üç bölümü kapsamaktadır. İkinci kısımda “Turizmde Makro Planlama” kapsamında arzın, talebin, ulaştırma ve insan kaynaklarının planlanması ile beş yıllık kalkınma planları içinde turizmin yeri ele alınmaktadır. Üçüncü kısım “Makro Pazarlama Stratejileri”ne ayrılmıştır ve tanıtım ile fiyatlandırma konularını içermektedir. “Sürdürülebilir Turizm Politikaları”nın ele alındığı dördüncü kısımda yer alan üç bölümde ise; turizmin fiziksel çevre ile sosyo-kültürel çevreye etkilerinin yönetilmesi ve sorumlu turizm türleri geliştirme politikaları irdelenmiştir. Kitabın bu haliyle turizme ilgi duyan ve endüstriyel yapı ve işleyişi anlamaya çalışanlara faydalı olacağını umuyoruz.

Yazar
Yayınevi Değişim Yayınları
Barkod 9786052083086
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 392
Basım Tarihi Ocak 2018
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2018
Ebat 16,5 X 23,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi