Turizm İşletmeciliği

Bu kitabın yazılmasındaki amaç, turizm endüstrisi içinde yer alan ve gelecekte de yer alması muhtemel girişimci ve tüm alt, orta ve üst kademe yöneticilere, turizm işletmeciliği il...
-10%

Turizm İşletmeciliği

ISBN:9786054940929
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 24,75 ₺ Regular Price 27,50 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 3 adet kaldı
%10 İndirim
Açıklama

Bu kitabın yazılmasındaki amaç, turizm endüstrisi içinde yer alan ve gelecekte de yer alması muhtemel girişimci ve tüm alt, orta ve üst kademe yöneticilere, turizm işletmeciliği ile ilgili temel kavramlar ve uygulamalar hakkında bilgi vermektir. Bunun yanında, yarının işletme yöneticileri olacak turizm eğitimi alan ve turizm işletmeciliğine ilgi duyan üniversite öğrencilerinin turizm işletmeciliği alanında yararlanabilecekleri bir kaynak kitap niteliği taşımaktadır.
 
Ayrıca, bu kitabın turizm işletmeleri yöneticileri ve çalışanlarının, girişimcilerin ve turizm işletmeciliğiyle ilgilenen diğer araştırmacıların turizm işletmeciliğinde temel kavramlar ve uygulamaları takip etmeleri açısından önemli bir açığı kapatacağı kanaatindeyiz.
 
Bu kitap 12 bölüm olarak çoğunluğu İstanbul Üniversitesi olmak üzere farklı üniversitelerde turizm işletmeciliği bölümlerinde uzun zamandır akademik çalışmalar yapan ve ders veren öğretim elemanları ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde öğrenim gören lisansüstü öğrenciler tarafından yazılmıştır. Kitapta yer alan bölümler: turizmde temel kavramlar, turizmin uluslararası boyutu, turizm işletmeleri, turizm pazarlaması yönetimi, turizm işletmelerinde yönetim ve organizasyon, turizm işletmelerinde insan kaynakları yönetimi, turizm işletmelerinde örgütsel davranış, turizm işletmelerinde kriz yönetimi, turizm işletmelerinde bilgi teknolojileri yönetimi, turizm işletmelerinde sosyal sorumluluk ve etik, turizm işletmelerinde muhasebe, finans ve yatırım proje değerlemesi ve turizmde güncel konu ve eğilimlerden oluşmaktadır.

Yazar Kolektif
Yayınevi Detay Yayıncılık
Barkod 9786054940929
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 384
Basım Tarihi Mayıs 2015
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Mayıs 2015
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi