Toprak

Çorum’da Hitit dönemine ait büyük bir tarihi eser hırsızlığını araştıran gazeteci Defne Kaman ortadan kaybolur. Gazeteci kadının en son görüldüğü antik Hitit kalıntısı Yazılıkaya’d...
-40%

Toprak

ISBN:9786051418537
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 25,20 ₺ Regular Price 42,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
%40 İndirim
Açıklama

Çorum’da Hitit dönemine ait büyük bir tarihi eser hırsızlığını araştıran gazeteci Defne Kaman ortadan kaybolur. Gazeteci kadının en son görüldüğü antik Hitit kalıntısı Yazılıkaya’da ortaya çıkan geyiğin nöbet tutması, bir efsane gibi Çorum’da kulaktan kulağa yayılmaya başlar.  Olayın büyümesi üzerine, Defne Kaman’ı canlı bulmak için şehrin valisi, emniyet müdürü ve Türkiye’nin ilk eko-hacktivisti olduğunu iddia eden Karaca canla başla çalışmaya başlar. Bu sırada sosyal medyada #DEFNEKAMANNEREDE etiketiyle birleşen gençler  eylem yapmak için Çorum’a yola çıkarlar.
TOPRAK, okuru bir yandan kayıp bir gazetecinin izinde Anadolu’da, sürükleyici bir maceraya davet ederken, kadim Kamanlık (Şaman) geleneğimizin TOPRAK ETİĞİ VE HAKKINA saygı gösterdiğini hatırlamamız için psiko-mitolojik bellek arayışını da sürdürüyor.
Türk mitolojisinde temsil edildiği ‘alt dünya’ söylenceleri ve gezegenimizin ana rahmi; tohumdan-insana bütün canların yuvası olan TOPRAK, bu romanda okura ekolojik  bir alt metin okuması da sunuyor. 

“Buket Uzuner, Türk Şamanizmi’ni evrensel değerlerle bugüne aktarmakta büyük başarı kazanıyor.[Tabiat Dörtlemesi] Buket Uzuner yaratıcılığının en güzel simgelerinden…”  
-Talat S. Halman

 

 

Yazar
Yayınevi Everest Yayınları
Barkod 9786051418537
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 560
Basım Tarihi Mayıs 2015
Kaçıncı Baskı 4.Baskı
Son Basım Tarihi Ekim 2020
Ebat 13,5 X 19,5
Yayına Hazırlayan Cem Alpan
Yayın Yönetmeni Cem İleri
Grafiker Utku Lomlu
Sayfa Tasarımı Hülya Fırat
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi