Bugün 220 kisi bu ürünü görüntüledi

Tamsayılı Programlama

25,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 27,78 ₺
Stokta Yok

279 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Yeni bir bilimsel disiplin alanı olarak gelişen Yöneylem Araştırması, endüstriyel problemlerin optimizasyonuyla ilgili problemlerin çözümünde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. üniversitelerde, yöneylem araştırması kümesi içerisindeki konular, en geniş anlamıyla “Yöneylem Araştırması”, “Matematiksel Programlama” ve “Optimizasyon” gibi adlar altında öğretilmeye başlanmıştır. Tamsayılı programlama ise bu küme içerisindeki bir grup problemler alanını tanımlamaktadır.

Kitap optimizasyon modellerinin temel kavramları, genel doğrusal programlama modelleri, tamsayılı programlamaya giriş, tamsayılı programlama problemlerinin modellenmesi, çözüm yöntemleri: klasik logaritmalar, çözümleri: sezgisel algoritmalar, örnek olaylar, WINQSB başlıkları altında konular açıklanmıştır.

Bu bilimsel çalışma, mühendislikten iktisada, işletmecilikten askeri alana, geniş bir uygulama alanında, karar stratejileri geliştirmede kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Yabancı dildeki yayınlarda çok çeşitli kitaplar yazılmış olmasına rağmen bu kitap, Türkçe olarak yayınlanan bir ilk kitap olma özeliği taşımaktadır. ülkemizde başta endüstri mühendisliği olmak üzere mühendislik, matematik, istatistik, işletmecilik, iktisat ve harp okulları programlarında lisans ve lisans üstü düzeylerinde okutulan dersler için kaynak kitap olma niteliği taşımaktadır. Bu çalışma, birçok tez ve bilimsel çalışmaya kaynaklık edecek yapıda hazırlanmıştır. Kitap, pratik yapan uygulayıcılar için de fayda sağlayıcı bir yapıdadır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 630
  • Basım Tarihi: Kasım 2003
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Kasım 2003
  • Ebat: 16 X 24

Okurlarımız Bunları da Beğendi