Tamsayılı Programlama

Yeni bir bilimsel disiplin alanı olarak gelişen Yöneylem Araştırması, endüstriyel problemlerin optimizasyonuyla ilgili problemlerin çözümünde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştı...
-15%

Tamsayılı Programlama

ISBN:9789755915722
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 23,61 ₺ Regular Price 27,78 ₺
Stokta yok
%15 İndirim
%15 İndirim
Açıklama

Yeni bir bilimsel disiplin alanı olarak gelişen Yöneylem Araştırması, endüstriyel problemlerin optimizasyonuyla ilgili problemlerin çözümünde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. üniversitelerde, yöneylem araştırması kümesi içerisindeki konular, en geniş anlamıyla “Yöneylem Araştırması”, “Matematiksel Programlama” ve “Optimizasyon” gibi adlar altında öğretilmeye başlanmıştır. Tamsayılı programlama ise bu küme içerisindeki bir grup problemler alanını tanımlamaktadır.

Kitap optimizasyon modellerinin temel kavramları, genel doğrusal programlama modelleri, tamsayılı programlamaya giriş, tamsayılı programlama problemlerinin modellenmesi, çözüm yöntemleri: klasik logaritmalar, çözümleri: sezgisel algoritmalar, örnek olaylar, WINQSB başlıkları altında konular açıklanmıştır.

Bu bilimsel çalışma, mühendislikten iktisada, işletmecilikten askeri alana, geniş bir uygulama alanında, karar stratejileri geliştirmede kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Yabancı dildeki yayınlarda çok çeşitli kitaplar yazılmış olmasına rağmen bu kitap, Türkçe olarak yayınlanan bir ilk kitap olma özeliği taşımaktadır. ülkemizde başta endüstri mühendisliği olmak üzere mühendislik, matematik, istatistik, işletmecilik, iktisat ve harp okulları programlarında lisans ve lisans üstü düzeylerinde okutulan dersler için kaynak kitap olma niteliği taşımaktadır. Bu çalışma, birçok tez ve bilimsel çalışmaya kaynaklık edecek yapıda hazırlanmıştır. Kitap, pratik yapan uygulayıcılar için de fayda sağlayıcı bir yapıdadır.

Yazar
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Barkod 9789755915722
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 630
Basım Tarihi Kasım 2003
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Kasım 2003
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi