-%20
Bugün 21 kisi bu ürünü görüntüledi

Açıklamalı – İçtihatlı İcra ve İflas Davaları ve Tatbikatı - Taksiratlı ve Hileli İflas (Seri 15)

3. Hamur
Kapak: Karton
100,00 ₺ 125,00 ₺

2 İş Günü İçinde Kargoda

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Açıklamalı - İçtihadı İcra ve İflas Davaları ve Tatbikatı adlı yapılan on beşinci kitabını oluşturan işbu yapıt da İcra ve İflas Yasasının 310. Maddesinden 330. (dahil) maddesine kadar hükümleri inceleme konusu yapılmıştır.

Bu çalışmada, Taksiratlı İflas, Hileli İflas, Adi İflas, Borçlunun Hileli İflasta Ceza Davası, Adi Müflisin İtibarının İadesi (Yerine Gelmesi), İtibarın Yerine Gelmesi Kararının İlanı, Ölümden Sonra İtibarın Yerine Gelmesi, İtibarın Yerine Getirilmesi Davası, Olağanüstü Durumlarda Olağanüstü Süre Verilmesi Davası, Olağanüstü Sürenin Uzatılması, Olağanüstü Sürenin Kaldırılması Davası, Olağanüstü Durumlarda Tatil, İcra ve İflas Yasasındaki Parasal Sınırların Artırılması açıklanmış, bu işlem ve davaların yapılma ve açılma koşulları ile alacaklı, borçlu ve 3. kişilerin durumları, mahkeme ve icra dairelerinde göz önünde tutulacak hususlar ile sunulacak deliller ve ispatlama yolları ayrı ayrı inceleme konusu yapılmış, dava ve başvuru dilekçe örnekleri ile Yargıtay'ın yerleşmiş kararları da her konunun sonunda gösterilmiştir.

İcra ve İflas Yasa madde hükümlerinin yukarda sözünü edilen İcra ve İflas Davaları ve Tatbikatı yapıtın biçim ve yöntemi göz önünde tutularak açıklanmasında titizlik gösterilmeye çalışılmıştır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 127
  • Basım Tarihi: Şubat 2014
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Şubat 2014
  • Ebat: 16 X 23

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi