-%40
Bugün 820 kisi bu ürünü görüntüledi

Taksiii

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
23,40 ₺ 39,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

100 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Hazan ve Taksiii kitaplarını birlikte sipariş ettim ama okumaya bundan başlamak istedim. her ne kadar eğlenceli olsa da üzerinde durup düşünmek gereken bi konu. herkesin okuyarak bazı şeyleri idrak etmesi gerekiyor
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Ön siparisteyken satın aldım ve kısa sürede elime ulastı bir de yeni üye oldugum için indirim vardı 1 kitap hediye gelmis gibi oldu
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Ayşe kulinin kaleminden çıkan hangi kitap kötü olabilir ki? İstanbulun taksi meselesini en etkili şekilde ele alan eser. eğlendirici olmasının yanında düşündürücü bir yanı da var. paketleme de gayet iyiydi. kitabım hasarsız bir şekilde elime ulaştı
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  çok sevdiğim yazarlardan, her kitabını heyecanla okudum. Taksii de çok keyifliydi, herkese tavsiye ederim. hızlı teslimat için de teşekkürler

4 madde

Göster sayfa başı

Bu kitapta doksanlı yıllardan itibaren İstanbul taksilerinde yaşadıklarımdan bir demet sundum okurlarıma. Turistleri, savunmasız yaşlıları, özellikle de yaşlı kadınları hedef alan taksici eziyetine sık maruz kalmış biri olarak yazdıklarımın çok kişinin yüreğine dokunacağına inanıyorum. Amacım, İstanbul’un taksi şoförlerini incitmek değil, sorunun çözümünü engelleyerek İstanbulluları kendi çıkarları için mağdur edenlere dikkat çekmek. Mesleklerini hakkıyla, namusuyla yapan çilekeş sürücülere ise saygılar olsun!

 

Günümüzün usta edebiyatçılarından Ayşe Kulin, son çıkan kitabı Taksiii’de 1990’lı yıllardan günümüze kadar taksilerde ve taksicilerle yaşadığı maceraları konu almıştır. Orta sınıf İstanbullunun çektiği taksi eziyetinin duyulmasını amaçlayan Taksiii kitabını okurken bir yandan kahkahalara boğulacak ve bir yandan da hüznünüze yenik düşeceksiniz. Ayşe Kulin’in taksi maceralarına tanık olmak için hemen Taksiii kitabını indirim fiyat ve hızlı kargo avantajıyla satın alın.

 • Kapak Türü: Karton
 • Türü: Renkli - Resimli
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 120
 • Basım Tarihi: Aralık 2021
 • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Aralık 2021
 • Ebat: 13,5 X 19,5
 • Çok Yakında Tarih: 2021-12-02 00:00:00
 • Grafiker: Kardelen Akçam

Taksiii Kitabı

Günümüzün usta edebiyatçıları arasında yer alan Ayşe Kulin son çıkan kitabı Taksiii ile aralık ayından itibaren raflardaki yerini almaya başladı. 2021’in çok okunan kitapları arasında Hazan kitabıyla yer alan Ayşe Kulin’in yeni çıkan kitabı da okurları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Taksiii kitabı, yazarın 1990’lı yıllardan günümüze kadar taksilerde ve taksicilerle yaşadığı maceraları konu alıyor.

İstanbul Belediyesinin taksi alma teklifinin onuncu kez reddedilmesinin ardından Taksiii kitabı kaleme alınmıştır. Taksiii kitabını okuyarak yazarın taksilerde yaşadığı maceralara eşlik edebilirsiniz. Taksiii kitabını okurken bazen kahkahalarınıza hâkim olamayacak, bazen hüzünlenecek ve bazen de şaşkınlığınıza yenik düşeceksiniz. Yazar, Taksiii kitabıyla orta sınıf İstanbullunun çektiği taksi eziyetini ve bu çözümü tıkayanlara duyurmayı amaçlamıştır.

Sevdalinka ve daha çok kitabıyla okurlarından büyük ilgi gören Ayşe Kulin’in son kitabı Taksiii’yi satın almak için tamadres’i tercih edebilirsiniz. Uygun fiyat ve hızlı kargo avantajından yararlanarak Taksiii kitabını okuyabilirsiniz.

Taksiii Kitabının Konusu – Kısa Özeti

Taksiii kitabının konusu, Ayşe Kulin’in 1990’lı yıllardan itibaren İstanbul’daki taksilerle ve taksicilerle yaşadıklarıdır. Savunmasız yaşlıları, turistleri ve özellikle de kadınları hedef alan taksicilerin eziyetine maruz kalmış Ayşe Kulin’in anlattıkları pek çok kişinin yüreğine dokunacaktır. 13 hikâyeden oluşan Taksiii kitabı, aslında İstanbul’un taksicilerini incitmek için değil sorunun çözümüne engel olan ve kendi çıkarları için halkı mağdur edenlere dikkat çekmek için kaleme alınmıştır. Yazar, mesleğini hakkıyla ve namusuyla yerine getirenleri saygıyla selamlamaktadır..

 


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi