Tahta Çubuklar

“Üç günde bin adet dondurma çubuğu toplayın.” Sadece zavallı çocuklar böyle bir yarışmaya katılmak isteyebilir. Ne var ki, vaat edilen ödül harikadır: yepyeni bir televizyon! Bu ta...
-35%

Tahta Çubuklar

ISBN:9786053486701
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 4,23 ₺ Regular Price 6,50 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%35 İndirim
Açıklama

“Üç günde bin adet dondurma çubuğu toplayın.” Sadece zavallı çocuklar böyle bir yarışmaya katılmak isteyebilir. Ne var ki, vaat edilen ödül harikadır: yepyeni bir televizyon! Bu tam da Albie’nin istediği şeydir. Tüm arkadaşlarından kilometrelerce uzakta yaşayan Albie’nin annesi, ev giderlerinin artacağını iddia ederek eski televizyonlarını satmıştır. Yaz tatilleri son derece sıkıcı geçecek gözükmektedir, ancak Albie, Tash ile tanıştığında, olaylar beklenenin dışında gelişir!

Çocuk ve eğitim üzerine yapılan araştırmalar, ilk okuduğumuz kitapların okuma ya da okumama alışkanlığının temelini oluşturduğunu ortaya çıkarmıştır. Kolay anlaşılan, okumayı keyifli bir oyun haline getiren, soyut düşünmeye ve hayal gücüne katkıda bulunan kitaplar okuma alışkanlığının temelini sağlamlaştırırken çocukların yaşlarına uygun olmayan bir anlatıma sahip, hayal güçlerini geliştirmelerine katkı sağlamayan kitaplara yönlendirilmesi de okumama alışkanlığına yol açmaktadır. Bu araştırmanın sonuçlarından yola çıkarak, okuma eylemlerini hem kalıcı hem de eğlenceli bir alışkanlık haline getirmeyi amaçlayan bu seri, 150 kitap ve 4 ayrı okuma seviyesinden oluşmaktadır.

Pedagog Ayşen Oy tarafından çocuk ve ruh sağlığı gelişimi açısından uygun bulunmuştur.

Yazar Anna Perera
Yayınevi Martı Çocuk
Barkod 9786053486701
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili İngilizce
Sayfa Sayısı 96
Basım Tarihi Ocak 2017
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2017
Ebat 13 X 20
Çevirmen Semih Koç
Editör Gamze Tuncel Demir
Resimleyen Martina Selway
Grafiker Martina Selway
Yorumlar