Sözden İmgeye Batı Sanatında İkonografi

Sözden İmgeye: Batı Sanatında İkonografi, Hıristiyanlığın başlangıcıyla birlikte Batı sanatı üretiminin odağında yer alan dinsel sahnelerin ikonografik yöntemle tanıtımı ve çözümle...
-25%

Sözden İmgeye Batı Sanatında İkonografi

ISBN:9786059452199
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 48,75 ₺ Regular Price 65,00 ₺
3 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
Açıklama

Sözden İmgeye: Batı Sanatında İkonografi, Hıristiyanlığın başlangıcıyla birlikte Batı sanatı üretiminin odağında yer alan dinsel sahnelerin ikonografik yöntemle tanıtımı ve çözümlemesi üstüne bir alan çalışmasıdır. Kitapta ağırlıklı olarak ortaçağdan 17. yüzyıla kadar uzanan örneklerle dinsel sahnelerin düzenlenme biçimleri ve zaman içinde çeşitli dinamikler sonucu değişen betimleme anlayışları çerçevesinde ortaya çıkan kalıp farklılıkları ele alınıyor.

Tevrat ve İncil sahnelerinin kronolojik olarak tanıtıldığı kitap, kahramanlar ve kutsal kişiliklerin öykülerinin yanı sıra sözlük ve ekler bölümüyle konuyu zenginleştirici bir içerik barındırıyor. Bu bağlamda Sözden İmgeye, görsel sanatlarda karşılığını bulan dinsel konu ve temaların sanat tarihsel açıdan saptanması ve yorumlanmasına ilişkin kapsamlı bir panorama sunuyor.

Yazar
Yayınevi Hayalperest Yayınevi
Barkod 9786059452199
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 360
Basım Tarihi Haziran 2014
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Haziran 2014
Ebat 16 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi