Soyut Cebir

Çok çeşitli ve teorik konular içeren cebir veya soyut cebir konusu, matematiğin birçok alanında ve mevcut tüm doğa bilimlerinde kullanılmaktadır. Ancak ilk cümlede de belirtildiği ...
-15%

Soyut Cebir

ISBN:9786051333014
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 26,35 ₺ Regular Price 31,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 2 adet kaldı
%15 İndirim
Açıklama

Çok çeşitli ve teorik konular içeren cebir veya soyut cebir konusu, matematiğin birçok alanında ve mevcut tüm doğa bilimlerinde kullanılmaktadır. Ancak ilk cümlede de belirtildiği gibi, bu kadar çeşitli teorik konular içeren bir bilim dalını belli bir sayfaya sığdırmanın zorluğunun farkında olduğumuzdan, lisans seviyesindeki cebir ders konularının üzerine inşa edilebilecek özel birtakım kavramları bu kitaba toplamanın daha uygun olacağını düşündük. Bu sebeple, ikinci baskısı yine Nobel Akademik Yayıncılık tarafından basılan Cebire Giriş isimli kitabın devamı niteliğinde olan bu eserde; Türkçe kitaplarda fazla değinilmeyen, gruplarda etki kavramı, grup serileri, grup genişlemeleri ve cisim genişlemeleri materyalleri üzerinde çok sayıda örnek desteği ve teoriler eşliğinde durulmuştur. 

Tarafımdan, çeşitli üniversitelerde okutulan derslerin materyallerinden oluşan bu kitabın, tüm araştırmacıların önünü açmasını ve çalışmalarında yardımcı olmasını dilerim.


Prof. Dr. Ahmet Sinan ÇEVİK

Yazar Ahmet Sinan Çevik
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Barkod 9786051333014
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 235
Basım Tarihi Eylül 2012
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Eylül 2012
Ebat 16 X 23,5
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi