-%45
Bugün 219 kisi bu ürünü görüntüledi

Söylenmemiş Sözler

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
21,45 ₺ 39,00 ₺
Ön Okumalı PDF İndir
Ön Okumalı Kitap

24 Saat İçinde Kargoda

90 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

5 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Okuduğum en iyi roman olabilir. Çok duygulandım, resmen hissederek ve yaşayarak okudum. Herkesin okumasını tavsiye ederim. Bütün evlerde, kütüphanelerde yer almalı.
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  Muhtesem bir kitapti. 2 günde okudum. Karakterlerden ozellikle Nona’ya bayildim… Herkese tavsiye ederim.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  İclal Aydın ın bütün kitaplarını çok severek okudum. Ama söylenmemiş sözler beni en çok etkileyendi. Elimden hiç bırakamadım. Çooook beğendim.
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Sımsıcak, akıcı, kalbe dokunan, özlediklerimizi hatırlatan degerli bir kitap daha... Mutlaka alın okuyun. Iclal Aydın in tüm romanları birbirinden özel ve 'lezzetli ' .
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  Hikaye çok güzel

5 madde

Göster sayfa başı

Üzüm ve zeytinin, yağ, bal ve şarap küplerinin, kadırgaların, binbir şifalı otun en eski vatanı Urla. Dünyanın zalimliği ve insanın vahşiliğinden şüphesi olmayanları, dünyanın güzelliği ve insanın iyiliğine inandıran bir yer burası. Bir zamanların efsane gazetecisi, dünyaya küskün Oktay Onur Yortan’ın ise çocukluğunun huzurlu bahçesi. Dünyadaki değer yitimine isyan edip tüm kariyerinden ve hayatın yüklerinden vazgeçip sığındığı liman. Kaçıp geldiği geçmişinden ve eski güzel günlerin anısından seçip sakladığı eski aşkı Filiz Canan şimdi kıymeti bilinememiş, kaçırılmış bir mutluluk fırsatı artık.
Söylenememiş sözlerin altında kalan koca bir ömürde ikisi de birbirinin hikâyesini yarım bıraktı. Ama okumaları ve bitirmeleri gereken asıl hikâye, Urla’daki o evin fotoğraflarından gülümseyen, sevgiyi bir yaşam direnişi olarak kucaklayan ve sıradanlığıyla bir hayat kahramanı olan Nona’ya ait. Nona’nın yaşadığı yüzyılın sonlarına yetişen Kerem ve Zeynep’in de dahil olduğu 48 saatlik maceraya sığan bir asırlık ömrün dökümünde, Nona sadece onlara değil, bu yüzyılın tüm insanlarına sesleniyor:
“Acı dediğin taş, insan dediğin su gibidir. Taşın üstünden kayar gider, toprağa karışır. Taşa her vurduğunda acır canın. Ama toprakla buluştukça acın azalır. Acıdan sonra bir bakmışsın ki o toprakta ne çiçekler, ne hayatlar dirilmiş. Hem su deyip geçme; o su, taşı bile aşındırıp yıpratır.”
Peki ya Oktay Bey? Karşısında oturan iki gence bütün kalbiyle, “Ölmekten değil yaşamaktan korkmamaktır kahramanlık,” derken haklı mı?

 

 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 416
 • Basım Tarihi: Mayıs 2021
 • Kaçıncı Baskı: 55.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Kasım 2021