Siyasal Topluluğun Dönüşümü

"1990'ların en önemli iki ya da üç uluslararası poltika teorisi çalışmasından birisi olan bu kitap, yeni yeni filizlenen Westphalia sonrası uluslararası düzen olgusunun ahlaki ...
-5%

Siyasal Topluluğun Dönüşümü

ISBN:9786056419959
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 33,25 ₺ Regular Price 35,00 ₺
  ( 24 Saat İçinde Kargoda )
Sadece 1 adet kaldı
%5 İndirim
Açıklama

"1990'ların en önemli iki ya da üç uluslararası poltika teorisi çalışmasından birisi olan bu kitap, yeni yeni filizlenen Westphalia sonrası uluslararası düzen olgusunun ahlaki temelleriyle ilgilenen herkesin okuma listesine girecektir. Bu, yalnızca eleştirel teorinin Uluslararası İlişkiler alanına yapabileceği katkıyı gösteren mevcut en önemli metin olmakla kalmaz, aynı zamanda, genel anlamda, Bull' un yirmi yıl öncesine ait Anarşi Toplumu adlı eserinden sonra Britanya'da üretilmiş olan en etkileyici uluslararası teori çaılşmasıdır."

- Chris Brown, University of Southampton

"Bu kitap, bu on yıl içerisinde uluslararası teori alanında basılmış olan en önemli kitaplardan birisi olacaktır. Bu kitapta, Lİnklater, ulus- devlet sonrası topluluklar konusundaki görüşlerinin bir taslağını artaya koyabilmek için, daha önceki iki kitabında kullandığı mantığı takip etmiştir. Bu kitap, uluslararası teori içerisinde birbiriyle rekabet halinde olan ahlak tartışmalarının derin bir irdelemesini ortaya koyan, temel bir çalışmadır. Linklater bir başyapıt yazmıştır; bu çalışma uluslararası politika alanında ki dahil etme ve dışlama kalıplarının güçlü bir incelemesidir. Linklater, Habermas'ın söylem ahlakı konusundaki düşüncelerini uluslararası alanı kapsayacak şekilde genişleterek, farklı bir siyasal topluluk formu konusunda ikna edici bir çerçeve sunmuştur. Bu metin, uluslararası ahlak ve uluslararası politika teorisi alanlarıyla ilgilenen herkes için okunması gereken bir kitap olacaktır."

- Steve Smith, University of Wales, Aberystwyth

Büyük bir savaş bağlamında şekillendirilmiş olan egemen ulus devletler, azınlık külltürleri ve yabancılarla ilişkilerinde oldukça dışlayıcı bir tavır almışlardır. Bu kitapta, Andrew Linklater, küreselleşmenin, dünya ekonomisinin temel bölgelerindeki uzlaşmanın ve etnik başkaldırının bu geleneksel uygulamalara meydan okuduğunu ileri sürer. Sonuç olarak, yeni politik topluluk ve vatandaşlık formları mümkün hale gelmiştir. Siyasal Topluluğun Dönüşümü, sosyal ve politik teoride, son zamanlarda ortaya çıkan gelişmelere yönelik özgün bir sentezle, kozmopolitan, kültürel farklılıklara duyarlı, maddi eşitsizlikleri azaltmak konusunda kararlı olan yeni politik topluluk formlarını savunur. Bu kitap, Westphalia sonrası toplumların ve bu toplumların dış ilişkilerine yön  vermesi gereken ahlaki ilkelerin cesur bir tanımını sunar. Linklater, insan ilişkilerinin güç ve zorlamadan ziyade, diyalog ve rıza tarafından yönlendirildiğini politik toplulukları savunur.

Siyasal Topluluğun Dönüşümü uluslararası ilişkiler, politika ve sosyoloji alanında çalışan öğrenci ve akademisyenlerin ilgisini çekecektir.

Andrew Linklater Keele University' de Uluslararası İlişkiler Profesörüdür 

Yazar Andrew Linklater
Yayınevi Uluslararası İlişkiler Kütüphanesi
Barkod 9786056419959
Orijinal Adı Transformation of Political Community
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Orijinal Dili İngilizce
Sayfa Sayısı 260
Basım Tarihi Mayıs 2015
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Mayıs 2015
Ebat 15 X 21,5
Çevirmen Kolektif
Editör Halit Burç Aka
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi