Sisters Kardeşler

2011 Man Booker Ödülü Finalisti Governor General's Edebiyat Ödülü Rogers Wrıters' Trust Roman Ödülü Gıller Ödülü Finalisti Yılın En İyi Kitabı -Amazon.Ca Yılın En İyi ...
-25%

Sisters Kardeşler

ISBN:9786056260445
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 26,25 ₺ Regular Price 35,00 ₺
2 İş Günü İçinde Kargoda
%25 İndirim
TamAdres Yorumladı
2011 yılı Man Booker finalisti Sisters Kardeşler, genç yazar Patrick deWitt’in tüm dünyada ses getiren sıra dışı romanı. Yazar bu eserinde okurları 1850’ler Amerika’sında altına hücum yıllarına götürüyor. Hayatlarını kiralık katil olarak sürdüren Eli Sisters ve Charlie Sisters, yeni hedefleri olan Hermann Kermit’i bulmak için Kaliforniya’ya doğru yola çıkıyorlar. Ancak bu daha önceki görevlerinden biraz farklı… Kara mizah ögeleriyle bezeli bu hayli ilginç roman, Coen Kardeşler’in filmlerinden hoşlananların asla kaçırmaması gereken bir kitap.
Açıklama

2011 Man Booker Ödülü Finalisti
Governor General's Edebiyat Ödülü
Rogers Wrıters' Trust Roman Ödülü
Gıller Ödülü Finalisti
Yılın En İyi Kitabı -Amazon.Ca
Yılın En İyi Romanları Seçkisi - Washıngton Post

Hermann Kermit ölecek. Commodore emri verdi, Eli ve Charlie Sisters kardeşler gerekeni yapacak.
Altına hücum Amerikası'nın şöhretli tetikçileri onlar. Öldürmek Charlie'nin doğasında var; sevdiği işi yapıyor. Eli ise fazla geveze bir vicdana sahip bir katil için. "Belki başka türlü bir hayat mümkündür?" Bu soru dönüp duruyor Eli'ın zihninde, Kermit'in izinde Kaliforniya'daki altın madenlerine doğru yolculukları boyunca. Artık emin, bu onun son işi olacak. Hermann Kermit herhangi bir iş olsaydı keşke.
Eleştirmenler tarafından geçtiğimiz yılın en iyi kitaplarından biri kabul edilen Sisters Kardeşler, tam Coen Kardeşler'in yazacağı türden bir Western; garip, haşin, çıplak, komik, üzücü insan doğasını süslemeden, saklamadan, olduğu gibi sergiliyor. Patrick deWitt, birbirlerine kan, şiddet ve sevgiyle bağlı iki kardeşin öyküsünü muhteşem bir üslupla aktarıyor.

"...Gerçekten, bir çift psikopata böylesine tutulduğumu hatırlamıyorum."
David Wroblewski

"Dewitt, tıpkı Tarantino gibi kanı komik kılmayı biliyor ve tıpkı Mark Twain gibi okurun iyi bir anlatıcının kişisel arızalarını gözardı etmeye hazır olduğunun farkında." 
Esquire

"Başta Sisters Kardeşler'i böylesine farklı yapanın ne olduğunu isimlendiremedim. Ta ki kendimi aynada gülümserken yakalayana dek." 
Big Issue

"Bir ziyafet... Her şeyiyle özgün ve ilahi bir biçimde eğlenceli. Sisters Kardeşler ilk sayfasından sizi bağlayıp, günün battığını farkettirmeyen kitaplardan." 
Boston Globe

"Patrick deWitt'in anlatıcısı - vicdan sahibi, melankolik bir kiralık katil. D?hiyane ve unutulmayacak bir karakter." 
Tom Perrotta

"Tuhaf bir şekilde komik, insanı sarsan türden vahşetli ve geri planda hep bir hüzün … Tüm bunları başaran ise öyküyü biraz melankoli, biraz efkârla anlatan Eli Sisters; Sisters Kardeşler onun sayesinde elinizden düşüremeyeceğiniz bir esere dönüşüyor… mucizevi güzellikteki alacakaranlık sahnesi afallatıyor."
Washington Post

Yazar Patrick Dewitt
Yayınevi Domingo Yayınevi
Barkod 9786056260445
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 360
Basım Tarihi Ocak 2012
Kaçıncı Baskı 1.Baskı
Son Basım Tarihi Ocak 2012
Ebat 13,5 X 19,5
Çevirmen Avi Pardo
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi