-%30
Bugün 32 kisi bu ürünü görüntüledi

Bi’Dünya Paragraf Soru Bankası

1. Hamur
Kapak: Karton
30,45 ₺ 43,50 ₺
Stokta Yok

95 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Sevgili Öğrenciler,

Titizlikle hazırlanan Paragraf Soru Bankası’nı sizlere sunmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Hepimizin bildiği üzere, ÖSYM’nin tüm sınavlarında olduğu gibi üniversiteye giriş sınavlarında da Türkçe testlerinin ağırlık noktası, öğrencilerin “Türkçeyi anlama ve yorumlama gücü”nü ölçen sorulardan, yani paragraf sorularından oluşmaktadır. Hatta “Türkçeyi anlama, yorumlama” sadece Türkçe testlerinde değil, diğer tüm branşların testlerinde gerekli olan, en temel beceridir.

Bu temel becerinin kullanılması konusunda kendini geliştirmek isteyenlere kaynak olması amacıyla hazırlanan Pegem Yayınları Paragraf Soru Bankası ile Türkçeyi anlama ve yorumlama yeteneğinizi geliştirmek, Hızlı ve anlayarak okumanıza katkı sağlamak, Sınavlardaki Türkçe testlerini maksimum hızla ve maksimum verimle çözmenizi mümkün kılmak ve diğer derslerin testlerindeki soruları hızlı ve anlayarak okumanıza katkı sunmak hedeflenmiştir.

Elinizdeki bu kitap üniversiteye giriş sınavları ve bunun yanında paragraf sorularının yoğun olarak yer aldığı ALES, DGS, KPSS gibi sınavlardaki sorular taranarak, ÖSYM’nin soru tarzları çok iyi analiz edilerek hazırlanmış ve ÖSYM’nin sınavlarında çıkmış paragraf sorularının bir kısmı konularına göre sınıflandırılıp ilgili bölümlerin arkasına eklenmiştir.

Türkçeyi anlama, yorumlama yeteneğini ölçmeye yönelik soru tipleri konularına göre ayrılmış ve her konu, girişinde yer alan o konuyla ilgili kısa ve etkili bir konu anlatımı ile desteklenmiştir. Bu konu anlatımları, soru tiplerinin en pratik ve en verimli şekilde çözülmesine yönelik çeşitli uyarılar ve öneriler içermektedir. Bu konu anlatımı kısımlarında ÖSYM’nin çeşitli sınavlarında sorduğu sorular örnek soru çözümü olarak kitaba eklenmiş ve bu örnekler, çeşitli pratik bilgiler, uyarılar ile zenginleştirilmiştir.

Ayrıca, soru tiplerinin önem derecelerine göre testler eklenmiştir. Bu testler, özgün sorulardan oluşmaktadır. Bu soruların çözümleri de ayrıntısıyla hazırlanarak o bölümün testlerinin arkasına koyulmuştur. Tüm testlerinin cevap anahtarı kitabın en arkasında, sıralı şekilde yer almaktadır.

Titiz bir çalışmanın ve uzun yıllara dayalı bir birikimin sonucunda oluşan Paragraf Soru Bankası’nın, her seviyedeki adaya katkı sağlayıp faydalı olacağına inanıyoruz.

Pegem Yayınları olarak tüm adaylara, tüm sınavlarında ve hayatları boyunca başarılar diliyoruz.

- Fatih Mehmet Muş

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 352
  • Basım Tarihi: Aralık 2017
  • Son Basım Tarihi: Aralık 2017
  • Ebat: 19,5 X 27

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi