-%25
Bugün 7133 kisi bu ürünü görüntüledi

Şimdiki Çocuklar Harika

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
42,75 ₺ 57,00 ₺

1 İş Günü İçinde Kargoda

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Aziz Nesin'in her zamanki gibi mizah içeren anlatımıyla keyifli ve düşündürücü bir kitap. Bazı yerleri okurken kahkaha attım 10 yaşımdaki oğluma da okuttum böyle değerli bir yazarla tanışma fırsatı yakaladı.
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  çok farklı bir tarzda yazılmış. Çıkarılacak çok ders var.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  Aziz Nesin yazmış, okunmaz mı? komik ve eleştirel bir yapıt. her yaştan kişinin okuması gerekiyor
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Kesinlikle okuyun pişman olmazsınız. Kız kardeşim bile okudu, normalde kitap okumayı pek sevmez. Her kitaplıkta bulunmalı net.

4 madde

Göster sayfa başı

Bu romanı, salt çocuklar için değil, ana babalarla öğretmenler için de yazdım. Aziz Nesin -Bu romanda, çocukların gözüyle büyüklerin nasıl göründüğü anlatılıyor. -Bu romanda, çocuklar ana babalarını, öğretmenlerini ve büyüklerini eleştiriyor. Bu roman, çocuk eğitiminde gerekli sanılan, günümüzde geçerli birtakım değer yargılarının yanlışlığını anlatıyor. -Bu roman, çocukların büyüklerine karşı haklarını ve kendilerini savunmalarıdır.

 

Aziz Nesin’in kaleme aldığı Şimdiki Çocuklar Harika, yayımlandığı günden beri büyük küçük herkesin severek okuduğu bir romandır. On yaşında iki arkadaşın mektuplaşmalarından oluşan kitap, okurlarına çocukların gözünden yetişkinleri görme şansı sunuyor. Eleştirel bakış açınızı ve mizahınızı geliştirecek Şimdiki Çocuklar Harika kitabını henüz okumadıysanız daha fazla geç kalmadan hemen satın alın. Uygun fiyat ve hızlı kargo seçeneğiyle Türk edebiyatının en değerli kitaplarına sahip olabilirsiniz.

 • Ürün Kodu: A.077811
 • Yazar:
 • Yayınevi: Nesin Yayınevi
 • Barkod: 9789759038458
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 224
 • Basım Tarihi: Ocak 2017
 • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Ocak 2017
 • Ebat: 13 X 19,5

Şimdiki Çocuklar Harika Kitabı

Aziz Nesin, Şimdiki Çocuklar Harika kitabında herkesin başına gelmiş ya da gelebilecek olayları çocukların gözünden anlatmış ve bir başka ifadeyle büyüklere ayna tutmuştur. Yetişkinler bu aynaya baktıklarında yaşadıklarına sanki onlar yaşamamış gibi yaklaştıklarını fark edeceklerdir. Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz kitabı başta olmak üzere kaleme aldığı her eserle büyük küçük her yaştan okurun beğenisini kazanan yazar, bu eseriyle toplumsal bir eleştiri getirirken bir yandan da okurlarını güldürmeyi başarmıştır.

Eğlenceli ve eleştirici niteliği taşıyan Şimdiki Çocuklar Harika kitabını bilinçli bir şekilde değerlendirince aslında eleştirilerin ne kadar yerinde olduğunun farkına varacaksınız. Her ne kadar çocuk kitabı olarak kabul görse de büyüklerin okuması ve böylece çocuklarını daha güzel yaklaşımlarla yetiştirmeleri için yazılmıştır.

Siz de henüz Şimdiki Çocuklar Harika kitabını okumadınız mı? Hemen sepetinize ekleyin ve size özel fırsatlardan yararlanarak siparişinizi tamamlayın. Ayrıca Sizin Memlekette Eşek Yok Mu kitabı başta olmak üzere yazarın diğer kitaplarını da tamadres aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Şimdiki Çocuklar Harika kitabının konusunu Ahmet ve Zeynep adlı iki çocuğun mektuplaşmayla birbirlerine yaşadıkları olayları anlatması oluşturur. Şimdiki Çocuklar Harika kitabının kısa özeti özellikle de kitabı satın almayı düşünenler tarafından oldukça merak ediliyor.

Şimdiki Çocuklar Harika Kitabının Özeti


Zeynep ve ailesi, babasının işi dolayısıyla İstanbul’dan ayrılarak Ankara’ya taşınmak zorunda kalmıştır. Ahmet de İstanbul’daki eski okulundan arkadaşıdır. İkilinin mektuplaşmalarından oluşan kitapta Zeynep yeni evinden, okulundan Ahmet’e bahseder. Ahmet de okula müfettiş geldiğini ve neler olduğunu anlatır. İki çocuk sürekli birbirilerine mektup gönderir ve bu mektupların ardı arkası kesilmez.

Zeynep ve Ahmet bu mektupları sayesinde çocukların annelerini, babalarını, öğretmenlerini ve büyüklerini nasıl gördüğünü anlayabilirsiniz. Ayrıca bu kitap çocuklara da kendilerini nasıl savunmaları gerektiği konusunda nitelikli dersler verir.

Zeynep ve Ahmet’in mektuplaşmalarına siz de dahil olmak için hemen Şimdiki Çocuklar Harika kitabını satın alın.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi