Siemens S7-1200 ile Plc Proglama - Otomasyon

Fahrettin Erdinç'in kaleminden Türkiye'nin ilk ve tek simülatörlü PLC S7-1200 kitabı! Bu kitap hiç PLC programlama bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan PLC programlam...
-20%

Siemens S7-1200 ile Plc Proglama - Otomasyon

ISBN:9786059129282
Kağıt:1. Hamur
Kapak:Karton
Özel Fiyat 43,60 ₺ Regular Price 54,50 ₺
5 İş Günü İçinde Kargoda
%20 İndirim
Açıklama

Fahrettin Erdinç'in kaleminden Türkiye'nin ilk ve tek simülatörlü PLC S7-1200 kitabı!

Bu kitap hiç PLC programlama bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan PLC programlama bilgisini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. Kitap özellikle okullarda, kurslarda, meslek liselerinde, yüksekokullarda ve üniversitelerde PLC programlamaya yeni başlayanlar düşünülerek hazırlanmıştır. Bu anlamda, kitap sadece PLC programlamaya yeni başlayan öğrencileri değil, aynı zamanda PLC programlama eğitimi veren öğretmenleri de göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.

Özellikle PLC programlamaya yeni başlayanların zorlandığı bazı konularda bolca örnek kod yazılarak konuların daha basit ve anlaşılır olması sağlanmıştır. Bölüm sonlarındaki uygulamalar ve simülasyonlar ile konuların iyice pekiştirilmesi amaçlanmıştır.

Konular tamamen sıfırdan başlar ve temel/orta düzeyde PLC programlama becerilerini kazandırmayı amaçlar. Kitaptaki konular mümkün olduğunca küçük ve mantıklı parçalara ayrılmış ve herkesin kolayca anlayabileceği örneklerle desteklenmiştir.

Konuların daha iyi anlaşılabilmesi için önce teorik bilgi verilmiş, gereken durumlarda şekiller çizilmiş, örnek kodlar ve simülasyonlarla konunun pekiştirilmesi sağlanmıştır. Bir resim bin kelimeye bedeldir düşüncesiyle mümkün olduğunca görsellerle açıklamalar yapılmıştır.

Fazla teori ve laf kalabalığı ile konuların daha karmaşık hale getirilmesinden kaçınılmıştır. Az laf çok iş (kod) prensibi ile her konu uygulamalı ve herkesin anlayacağı şekilde hazırlanmıştır.

-PLC'nin Avantajları
-Otomatik Kumanda Devreleri
-PLC Donanımı & Çalışma Mantığı
-TIA Portal
-Temel PLC Programlama Bilgisi
-Kilitleme (Mühürleme) İşlemleri
-Marker ve Özel Hafızalar
-Kenar Tetikleme
-Sembol Tablosu (Tag Table)
-Sayıcılar (Counters)
-Zamanlayıcılar (Timers)
-Karşılaştırma Kontakları
-Sektörel Uygulamalar
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar
Yayınevi Abaküs Kitap
Barkod 9786059129282
Cilt Durumu Ciltsiz
Kağıt Türü 1. Hamur
Kapak Türü Karton
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 344
Basım Tarihi Kasım 2015
Kaçıncı Baskı 2.Baskı
Son Basım Tarihi Kasım 2015
Ebat 16,5 X 24
Yorumlar

Okurlarımız Bunları da Beğendi