-%15
Bugün 219 kisi bu ürünü görüntüledi

Ses Bilgisi ve Akustik Konusunun Disiplinler Arası Öğretimi

59,50 ₺ 70,00 ₺

3 İş Günü İçinde Kargoda

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi OFMAE Bölümü Fizik Eğitimi (Almanca) Ana Bilim Dalı’ndan, tezsiz yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. Fizik eğitimi alanındaki çalışmalarına dört yıl ara verdikten sonra 2008 yılında, Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Fizik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda doktora programına başladı. Hem fizik hem de müzik bölümlerindeki birçok öğretim üyesinin desteğini alarak hazırladığı “Ses Bilgisi ve Akustik Konusunda Geliştirilen Etkinliklerin Müzik ve Fizik Öğretmen Adaylarının Tutum ve Başarı Düzeylerine Olan Etkisinin Araştırılması“ isimli doktora tezini, Ocak 2013’te tamamladı. Bu süreçte, bazı devlet üniversitelerinin müzik bölümlerinde, akustik ve ses fiziği içerikli dersler verdi. 

Müzikle tanışıklığı ise 6-7 yaşlarında bağlama ile başladı. Uzun yıllar kendi çabalarıyla yürüttüğü bağlama çalışmalarına, farklı dönemlerde farklı hocalardan dersler alarak devam etti. 2007 yılında “Bağlama Usta Öğreticisi“ olmaya hak kazandı. On yılı aşkın süredir bağlama dersleri vermektedir. 

Yazar; bağlamanın akustik yapısı ve standardizasyonu gibi konuların yanı sıra, müzik ve fizik alanında proje geliştirme, uygulama ve değerlendirme alanlarında da çalışmalarına devam etmektedir. 

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 170
  • Basım Tarihi: Şubat 2014
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Şubat 2014

Okurlarımız Bunları da Beğendi