-%25
Bugün 1133 kisi bu ürünü görüntüledi

Şermin (Osmanlı Türkçesi Aslı ile Birlikte)

1. Hamur
Kapak: Karton
11,25 ₺ 15,00 ₺
Stokta Yok

100 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

Çocuklar için yazılan şiirlerden meydana gelen Şermin, Yenileşme dönemi Türk şiirinin kurucularından biri kabul edilen Tevfik Fikret'in ölümünden önce yayımlanan son eseridir.

Kitapta yer alan şiirler; genç yaşta ölen kız kardeşinin kızı Şermin'den ve uzun süre Tevfik Fikret'in yakın çevresinde bulunan II. Meşrutiyet devrinin tanınmış eğitimcilerinden Mustafa Sâtı Bey'in kurduğu Yuva adını taşıyan yeni okulun neşe ve hayat dolu çocuklarından alınan ilhamla yazılmıştır.

Bu kitaptaki şiirler; şairin önceki eseri Halûk'un Defteri'nde yer alan şiirlerinden dil, vezin ve şekil bakımından farklı, ancak fikir bakımından benzerlikler göstermektedir. Halûk'un Defteri'nde geliştirilen ve Tevfik Fikret'in öteden beri özlemini duyduğu yeni insan tipinin burada çocuk terbiyesine uygulanması söz konusudur. Çocuk psikolojisine uygun tarzda yazılan kitaptaki şiirler, hemen her çocuğun kolayca okuyup anlayabileceği bir dil ve ifadeyle kaleme alınmıştır.

Bu eser; Osmanlı Türkçesi tıpkıbasımı, çeviri yazısı ve bugün kullanımı azalmış kelimelerin metindeki anlamlarını içeren bir sözlükçesi ile birlikte yayıma hazırlanmıştır.

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe,Osmanlıca
  • Sayfa Sayısı: 208
  • Basım Tarihi: Ekim 2016
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Ekim 2016

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi