Bugün 219 kisi bu ürünü görüntüledi

Seninle Başlamadı

Puan:
2. Hamur
Kapak: Karton
101,50 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 145,00 ₺
Ön Okumalı PDF İndir
Ön Okumalı Kitap

24 Saat İçinde Kargoda

290 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

4 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Ben ve ailem üzerine farkındalığım oluştu. Bakış açınızı değiştirmek hayatınızı değiştirmenin ilk adımıdır. Kısır döngüye dur demek bu kitapla mümkün
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  ben çok beğendim. anlaması kolay. ilk sayfadan itibaren sizi içine çekiyor
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  dili ve anlatımı çok akıcı. Kişisel gelişim okumayı sevenlerin mutlaka edinmesi bir kitap. en uygun fiyatta tamadreste. bütün siteleri araştırdım
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  güzel paketlenmişti kitapta herhangi bir yırtılma yoktu. psikolog tavsiye üzerine okumaya başladım şimdiye kadar çok iyi geldi

4 madde

Göster sayfa başı

"Seninle Başlamadı" bir misyonun ürünüdür, öyle bir misyon ki beni dünya genelinde dolaştırdı, sonra köklerime geri döndürüp bu yolculuğa başladığımda hiç düşünmediğim ve tasarlamadığım bir profesyonel kariyere yönlendirdi. Yirmi yılı aşkın bir süre boyunca, depresyon, anksiyete, kronik hastalıklar, fobiler, takıntılı düşünceler, travma sonrası stres bozukluğu ve diğer güçten düşürücü koşullarla mücadele eden bireylerle çalıştım. Birçoğu bana geldiklerinde yıllar süren konuşma terapileri, ilaç tedavileri ve diğer müdahalelerin, belirtilerinin kaynağını çözme ve acılarını giderme konusunda başarısızlıkla sonuçlanması nedeniyle cesaretleri kırılmış ve ümitlerini kaybetmiş bir hâldeydiler.

Kendi deneyimimden, eğitim ve klinik uygulamalarımdan öğrendiğim şey şu ki, cevap sadece kendi hikâyemizin içinde değil. Ebeveynlerimizin ve hatta onların ebeveynlerinin içinde bile olmayabilir. Son yapılan bilimsel araştırmalar travmaların etkilerinin bir nesilden diğer nesle geçebileceğini aktarmaya başladı. Bu “miras”, bilinen adıyla kalıtsal aile travmalarının konusunu oluşturuyor. Ortaya çıkan kanıtlar sistemin gerçekliğini doğruluyor. Kalıtımsal zincirde yer alan acı her zaman kendi kendine sona ermeyebilir ya da zamanla azalmayabilir. Asıl travmayı yaşayan kişi ölmüş, hikâyesinin üstü örtülmüş ve yıllar içinde saklı kalmış olsa bile, hayat tecrübesine ilişkin parçalar, anılar ve hisler yaşamaya devam edebilir. Âdeta şu an yaşayan kişilerin zihinlerinde ve bedenlerinde çözüm bulmak için geçmişten günümüze uzanır. “Seninle Başlamadı” geleneksel psikoterapinin, ilaçların ve diğer müdahale yöntemlerinin uzun süredir çözemediği zorlukların ortadan kaldırılmasında dönüştürücü bir yaklaşım sunmaktadır. "Seninle Başlamadı" için yapılan değerlendirmeleri okuyabilirsiniz.

Mark Wolynn,  bilemediğimiz ve acı çekmemize sebep olan çözülmemiş travmalarla  bizi atalarımıza derinden bağlayan yolları aydınlatma konusunda muhteşem bir iş başarıyor. Bize derinden anlayışı, diyalog görselleştirmelerini ve şevkatle yeniden bağlanmayı sağlayacak teknikler ve beceriler sunuyor.”

-JAMES S. GORDON, MD, Yazar

Unstuck: Your Guide to the Seven-Stage Journey Out of Depression

“Seninle Başlamadı travma terapileri alanında, farkındalık uygulamaları konusunda insanı anlamak için ileriye doğru güçlü bir adım atmanızı sağlıyor. Cesur, yaratıcı ve şevkat dolu bir çalışma.”

SHARON SALZBERG, Yazar

Lovingkindness and Real Happiness

“Kalıpları altüst eden bu kitap kalıtsal aile travmaları konusunda anlayışı geliştiren ve acı çekmeye son verebilecek güçlü araçlar sunuyor. Mark Wolynn iyileşmeye doğru yapılacak seyahatte güvenilir ve bilge bir rehberdir. “

TARA BRACH, PhD, Yazar

Radical Acceptance and True Refuge

“Mark Wolynn’in sıradışı kitabı tarihin size nasıl bir kimlik verdiğini anlamanızı sağlayarak aile bağlarının ve eve dönüşünüzün şifresini kırıyor. Hayat değiştiren hikâyeler, güçlü öngörüler, pratik araçlar ve iyileşme için gerekli yollarla dolu olan Seninle Başlamadı, Alice Miller’in devrim yaratan Yetenekli Çocuğun Dramı ve Dan Siegel’in Gelişen Zihin adlı eserlerinin tam yanında bir başyapıt olarak yer almayı hak ediyor. Ailenizi bir daha asla aynı şekilde göremeyeceksiniz.”

MARK MATOUSEK, Yazar

Ethical Wisdom

“Nöro bilimleri ve psikodinamik düşünmeyi birleştiren Seninle Başlamadı,  üst düzeyde faydalı bir araç kutusu olarak hayatınızı değiştirecek. Bu kitapla kendi başınıza klinik yardım alabilir ve güçlü içgörülere sahip olabilirsiniz.”

JESS P. SHATKIN, MD, MPH, Newyork Üni. Çocuk Araş. Merk. Başkan Yrd, Yazar

Child & Adolescent Mental Health

 

Mark Wolynn, dünya çapında büyük yankı uyandıran Seninle Başlamadı kitabında, travmaların nesilden nesile aktarılabilir olduğu teorisini ele almaktadır. Yıllarca psikolojik rahatsızlığı olan insanlarla çalışan yazar, çözümün sadece kişide değil; ailesinin genetik mirasında da saklı olabileceğinin altını çizmiştir. Seninle Başlamadı kitabı, bilimsel veriler doğrultusunda sorunlarla yüzleşmenizi sağlıyor ve aynı zamanda sorunlarınıza da çözüm önerileri sunuyor.

 • Ürün Kodu: A.175668
 • Yazar: Mark Wolynn
 • Yayınevi: Sola Unitas
 • Barkod: 9786059692472
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 2. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Sayfa Sayısı: 280
 • Basım Tarihi: Ocak 2016
 • Kaçıncı Baskı: 48.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Ağustos 2022

Seninle Başlamadı Kitabı

Psikolog Mark Wolynn’nin kaleme aldığı ve ilk kez 2016 yılında yayımlanan Seninle Başlamadı kitabı, kişisel gelişim alanında oldukça başarı elde etmiş bir eserdir. Travma Sonrası Psikolojik Tepkileri Anlamak kitabı gibi psikoloji çevreleri ve bu alana ilgi duyan okurlar tarafından büyük bir ilgi görmüştür. 2017 yılında Türkçeye de çevrilen Seninle Başlamadı kitabı, psikolojik travmalara getirdiği farklı bakış açılarıyla merak uyandırmıştır.

Seninle Başlamadı kitabı okurlarına ilaçların, geleneksel psikoterapinin ve diğer müdahale yöntemlerinin uzun süredir çözemediği problemlerin ortadan kaldırılmasında dönüştürücü bir yaklaşım sunuyor.

Yazar, dünya çapında büyük ses getiren eserinde travmaların kuşaktan kuşağa aktarılabilir olduğu teorisini ele alıyor. Uzun yıllar psikolojik problemleri olan kişilerle çalışan yazar, çözümün sadece bireyin kendi geçmişinde değil, ailesinin genetik mirasında da saklı olabileceğini iddia ediyor. Ciltli ve imzalı Seninle Başlamadı kitabını satın alarak bilimsel veriler ışığında sorunlarınızla yüzleşebilir ve aynı zamanda çözüm önerileri bulabilirsiniz.

Seninle Başlamadı Kitabı Konusu ve Kısa Özeti

Seninle Başlamadı kitabının kısa özeti özellikle de kitabı satın almak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Psikoloji ve kişisel gelişim alanlarına ilgi duyan kişilere yeni bakış açısı kazandıran Seninle Başlamadı kitabının temelini depresyonun kalıtsal mirasla taşınan ailesel travmalarla bağı oluşturuyor. Eser, okuyuculara kalıtsal aile travmalarının karakter ve kimlik üzerine olan etkilerini aktararak günlük hayatı sekteye uğratan problemlerle başa çıkmanın yollarını da sunuyor. Nedenini bilmediğiniz ancak acı çekmenize yol açan travmalarınızla sizi atalarınıza bağlayan yolları aydınlatmayı amaçlamaktadır.

Anlaşılır, samimi ve akıcı bir dille kaleme alınmış eser, geçmişten günümüze kadar gelen acıların temizlenmesi hedefleyen uygulanabilir ve etkili teknikler sunuyor. Travma tedavileri ve farkındalık uygulamaları alanına yaratıcı ve cesur bir şekilde yaklaşarak kendini anlamanın insanı anlamakla ilgili olduğunun altını çiziyor. Seninle Başlamadı kitabı, acı çekmeye son verecek güçlü enstrümanlar sunuyor.

İyileşmeye giden yolda güçlü bir rehber arıyorsanız Seninle Başlamadı kitabını okuyabilirsiniz.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi