Kampanyalar
Tüm Kampanyalar
Haftanın Fırsatı
-45

Bütün Öyküleri - Joseph Roth (Ciltli)

Joseph Roth
82,50 ₺150,00 ₺

24 Saat Içinde Kargoda

Fırsatları Kaçırma
Yayınevleri
Çocuk Kitapları Ayın Yazarı
Aranıyor...

Üzgünüz, Sonuç Bulunmadı

Kampanya sayfalarımıza göz attınız mı?
Tüm Kampanyalar
-%40
Bugün 2133 kisi bu ürünü görüntüledi

Şeker Portakalı

Puan:
1. Hamur
Kapak: Karton
33,00 ₺ 55,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

120 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

5 madde

Göster sayfa başı
 1. Yorumlayan : Gönderilme
  Çocuk kalpli ve çocuk kalanlara göre... Böyle kitapları okumayı çok seviyorum çok keyif aldım okurken
 2. Yorumlayan : Gönderilme
  güzel hislerle okudum. okuyanın içine parçalatan ve dünyayı sorgulatan bir kitap.
 3. Yorumlayan : Gönderilme
  tüm seriyi sipariş verdim eksiksiz geldi şeker portakalını bitirdim. ah zezemmm. diğer kitapları okumaya başlayacağım
 4. Yorumlayan : Gönderilme
  Okurken içimin parçalandığı bir kitap :( Yıllar geçse de Zeze'yi unutmam. Kitabın devamı da varmış şimdi onları sipariş vereceği. Bakalım Zeze hangi maceradan hangi maceraya koşuyor.
 5. Yorumlayan : Gönderilme
  Kesinlikle okunması gerekiyor. Yazarın dili, kurgusu, akışı, her şeyiyle tek bir solukta okuyacağınız ve etkisinden uzun bir süre çıkamayacağınız bir kitap.

5 madde

Göster sayfa başı

“Ne güzel bir şeker portakalı fidanıymış bu! Hem bak, dikeni de yok. Pek de kişilik sahibiymiş, şeker portakalı olduğu ta uzaktan belli. Ben senin boyunda olsaydım başka şey istemezdim.”

“Ama ben büyük bir ağaç istiyordum.”

“İyi düşün, Zezé. Henüz gencecik bir fidan bu. Bir gün koca bir ağaca dönüşecek. Seninle beraber büyüyecek. İki kardeş gibi iyi anlaşacaksınız. Dalını gördün mü? Bir tanecik dalı olsa da sanki özellikle senin binmen için hazırlanmış bir ata benziyor.”

Brezilya edebiyatının klasiklerinden Şeker Portakalı, José Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı kabul edilir. Yetişkinler dünyasının sınırlamalarına hayal gücüyle meydan okuyan Zezé’nin yoksulluk, acı ve ümit dolu hikâyesi yazarın çocukluğundan derin izler taşır.

Beş yaşındaki Zezé hemen her şeyi tek başına öğrenir: sadece bilye oynamayı ve arabalara asılmayı değil, okumayı ve sokak şarkıcılarının ezgilerini de. En yakın sırdaşıysa, anlattıklarına kulak veren ve Minguinho adını verdiği bir şeker portakalı fidanıdır…

Şeker Portakalı’nın başkahramanı Zezé’nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek romanlarında izleyebilirsiniz.

 

Jose Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı Şeker Portakalı kitabı, küçük Zeze’nin maceralarını konu alıyor. Şeker Portakalı kitabının konusunu yoksul bir ailenin beş yaşındaki küçük üyesi Zeze’nin çocukluğudur. Zeze’nin maceralarına yakından tanık olmak Şeker Portakalı kitabını okuyabilirsiniz. Hüzünlü kurgusu ve dokunaklı anlatımıyla etkisinden uzun süre çıkamayacağınız kitaplar arasında yer alır.

 • Son 30 gün içindeki en düşük fiyat : 33,00 ₺
 • Ürün Kodu: A.026888
 • Yazar:
 • Yayınevi: Can Yayınları
 • Barkod: 9789750738609
 • Orijinal Adı: O Meu pé de Laranja Lima
 • Cilt Durumu: Ciltsiz
 • Kağıt Türü: 1. Hamur
 • Kapak Türü: Karton
 • Yayın Dili: Türkçe
 • Orijinal Dili: Portekizce
 • Sayfa Sayısı: 184
 • Basım Tarihi: Ocak 1983
 • Kaçıncı Baskı: 150.Baskı
 • Son Basım Tarihi: Eylül 2022
 • Ebat: 12,5 X 19,5
 • Çevirmen: Emrah İmre

Şeker Portakalı

Jose Mauro de Vasconcelos’u dünyanın en ünlü yazarlarından biri yapan Şeker Portakalı, küçük Zeze’nin maceralarını konu alıyor. Yazar bu kitabı on iki günde yazdığını ancak yazmak için yirmi yıldan fazla beklediğini dile getirmiştir. Şeker Portakalı kitabının devamı olan Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarda da Zeze’nin maceraları devam ediyor.
Yazar Jose Mauro de Vasconcelos, Şeker Portakalı kitabını 1968 yılında yayımlamıştır. Yoksul bir ailenin beş yaşındaki üyesi Zeze’nin çocukluğunu konu alan Şeker Portakalı; onun ilk acıyı, hayal kırıklığını ve hayatı öğrenişini okurlara aktarıyor. Her gün yeni maceralarda bulunan Zeze’nin dünyası, sürükleyici ve çarpıcı bir dille okurların beğenisine sunulmuştur. Şeker Portakalı kitabında yazarın çocukluk dönemine ait bazı izlerde bulunuyor. On altı dilde yayımlanan Şeker Portakalı, günümüzde de en çok satanlar listesindeki yerini korumaya devam ediyor.
Şeker Portakalı kitabını satın almak için tamadres’i tercih edebilirsiniz. Jose Mauro de Vasconcelos’un
Delifişek kitabı başta olmak üzere pek çok eserine de ulaşabilirsiniz.

Şeker Portakalı Ne Anlatıyor? Kısa Özeti


‘’ Günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü ‘’ sözleriyle zorlu bir çocukluk dönemi geçiren Jose Mauro de Vasconcelos’un Şeker Portakalı kitabı başlıyor. Yaramaz, meraklı ve oldukça zeki bir çocuk olarak tanınan başkahraman Zeze, okumayı kendi kendine öğrenmiştir. Yaramaz bir çocuk olduğu için çevresindekilerinin hayli canını sıkan Zeze, çevresindekiler tarafından şeytanın vaftiz oğlu olarak tanımlanıyor. İçindeki öğrenme ve keşfetme duyduğu çoğunlukla başına dert açsa da tek amacı, hayallerini ve yalnızlığı paylaşmaktır. Çıkış yolu olarak kendine hayali bir arkadaş yaratan Zeze, yeni taşındıkları evde bulunan şeker portakalı ağacıyla arkadaş oluyor ve artık hiç yalnız kalmıyor.
İlk karşılaşmaları oldukça tatsız olsa da başkahraman, kendine bir arkadaş daha buluyor. Babası olarak gördüğü bu kahraman, kitapta oldukça önemli bir yere sahip. Gün geçtikçe ilerleyen arkadaşlıkları, dostlukları Zeze’nin hayatında da birtakım değişikliklerin olmasını da beraberinde getiriyor.
Dokunaklı anlatımı ve hüzünlü kurguya sahip olan Şeker Portakalı kitabı özeti bu şekilde aktarılabilir. Zeze’nin hayatına dâhil olmak için Şeker Portakalı kitabını satın alabilirsiniz. Unutulmayacak kitaplar arasında yer alan bu kitabın devamı olan diğer kitapları da okuyarak Zeze’nin çocukluğundan yetişkinliğine tanık olabilirsiniz.

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi