-%40
Bugün 819 kisi bu ürünü görüntüledi

Satranç

1. Hamur
Kapak: Karton
10,80 ₺ 18,00 ₺

24 Saat İçinde Kargoda

90 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Puanınız

“Ürkünç derecede heyecan verici, mest edici bir eser.”
ALI SMITH

New York’tan kalkıp Buenos Aires’e giden bir geminin oldukça sıradışı yolcuları vardır. Dünya satranç şampiyonu Mirko Czenovic bu gemidedir. Yetenekli olduğu satranç dışında hiçbir konuya ilgi duymayan, eğitimsiz ancak kibirli şampiyon, kendisini zorlayabilecek bir rakiple ilk kez karşı karşıya gelir. Gestapo’nun elinde akıl almaz bir işkence gören, tek kişilik hücresinde damalı çarşaf üzerinde ekmek kırıntılarıyla oynamaya çalıştığı satranç sayesinde yaşama tutunan Dr. B.’dir bu kişi. Gönülsüz başlayan karşılaşma düelloya dönüşecektir.

Nazi iktidarında kitapları yakılan ve sürgündeyken yaşamına son veren Stefan Zweig’ın intihar etmeden hemen önce yayınladığı Satranç, taşların gölgesinde nasyonal sosyalizmin ve faşizmin izinin sürüldüğü, bir solukta okunacak fakat ömür boyu unutulmayacak bir başyapıt.

“Stefan Zweig’ın unutulduğu zamanlar geride kaldı. Onu yeniden aramızda görmek güzel.”
SALMAN RUSHDIE 

  • Kapak Türü: Karton
  • Türü: Siyah - Beyaz
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 80
  • Basım Tarihi: Ekim 2014
  • Kaçıncı Baskı: 2.Baskı

Satranç Kitabı

Stefan Zweig’in ölmeden önce kaleme aldığı Satranç, adeta dünyaya veda ettiği bir eserdir. Satranç kitabı, bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor. İki arkadaşın New York’tan Buenos Aires’e giden bir gemiye binmeleriyle başlayan Satranç kitabı da, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı gibi okuyucuyu sarıp sarmalıyor. Tek solukta okunabilecek nitelikte olan Satranç kitabını, bitirmeden elinizden bırakamayacaksınız.

Nazi toplama kamplarında akıl sağlığını satranç sayesinde koruyabilmiş Dr. B.’nin hazin öyküsünü konu alan Satranç kitabını okuduktan sonra etkisini uzun süre hissedeceksiniz.

Satranç kitabı konusu, dili, kurgusu, anlatımıyla günümüzde de en çok okunan kitaplar arasında yerini alır. Stefan Zweig’in her kitabı, okurlar tarafından yıllar geçmesine rağmen büyük bir heyecan ve merakla okunuyor. Siz de Satranç kitabını okumadıysanız tamadres aracılığıyla hızlı kargo ve indirimli fiyat avantajlarından yararlanarak satın alabilirsiniz.

Satranç Kitabı Ne Anlatıyor? Kısa Özeti

İki arkadaşın New York’tan Buenos Aires’e gitmek için bindikleri gemi, pek çok gazeteci de vardır. Nedeni ise, dünya şampiyonu Mirko Czentovic’in de gemide olmasıdır. Mirko Czentovic, anlama ve konuşmada zorluk çeken bir çocuktu. Babası ve arkadaşlarının oynadığı satrancı izleyerek öğrenmiştir. Gittikçe büyük bir şöhret yakalayan Mirko, en sonunda dünya şampiyonu olarak şöhretini taçlandırır.

Gemide bir satranç şampiyonu olduğu duyulur ve petrol zengini McConnor, Mirko’ya para karşılığında satranç oynamayı teklif eder. Mirko’ya karşı tüm satranç severlerin birlikte oynaması karşılığında kabul eder. Oyun sonunda Mirko, rakibini mat eder ve bunu hazmedemeyen McConnor, bir el daha teklif eder. Tekrar yenilgi gelirken, bir kişi hamleleri yanlış yaptıklarını eğer bu hamleyi yaparlarsa yenecekleri söyler. Oyun sonunda Mirko ile berabere kalırlar. Bu hamleleri söyleyen Dr. B. ‘nin Mirko ile oynamasını teklif eder McConnot. Bunun imkânsız olduğunu ve neredeyse 25 yıldır hiç satranç oynamadığını dile getirerek oradan ayrılır. McConnor ve diğerleri, Dr. B.’nin Mirko’yu yenmesini istedikleri için bir kişiyi onu ikna etmek için güverteye gönderirler. Dr. B., neden bunu yapamayacağının hikayesini anlatır.

Hikâyenin sonunda Mirko ile bir el satranç oynamayı kabul eder. Ertesi gün yenileceğini anlayan Mirko pes eder ancak Dr. B. bir el daha oynamak ister. Dr. B. gereğinden fazla heyecanlanarak sinir krizinin tekrar nüksedeceğini anlayınca oyunu bırakır.

Her sayfasında kendinizi bu heyecanlı oyunun içerisine daha da çok kaptıracaksınız. Bitirene kadar elinizden düşürmeyeceğiniz Satranç kitabı, en uygun fiyatlarla tamadres.com’da.


Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi