Bugün 219 kisi bu ürünü görüntüledi

Sanala Veda

68,00 ₺ Yayıncı Liste Fiyatı : 80,00 ₺

3 İş Günü İçinde Kargoda

395 TL ve üzeri standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!


Kategoriler

Puanınız

Sosyal medya ile birlikte dünya artık eski dünya değil. Öncesinde hiç tecrübe etmediğimiz bir hayatın kapıları aralanıyor. Bugün internet ve sosyal medya ortamları sahte, ikincil, “sanal” olmanın çok ötesinde; gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir gerçekliği. Bu yüzden “sanala veda” demenin vakti çoktan geldi. “Sanala Veda”, internete veya internet aracılı ortamlara vedayı değil; çevrimdışı ve çevrimiçi uzamlar arasında kategorik ayrıştırmaya sebebiyet veren “sanal” kelimesini kullanmaya veda etmek gerektiğine dikkat çekiyor. Böylece bir dönemin kapanıp yeni bir dönemin açıldığına işaret ediyor. Sosyal medya pratikleriyle birlikte dönüşen dindarlığın fotoğrafını çekmeye çalışan bir dijital din sosyolojisi araştırması olan bu kitap, Türkiye’deki muhafazakâr/dindar çevrenin ve önde gelen dini grupların sosyal medya pratiklerini sahadan hareketle inceleyen en geniş sosyolojik soruşturma olarak göze çarpıyor.

Bireysel ve toplumsal kimliklerimizin sosyal medya aracılığıyla gittikçe daha fazla medyatikleştiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu kimlikler elbette dinî kimliklerimizi de içermekte. Dereli’nin titiz çalışması, “sanal olmayan” dijital ortamlarla birlikte görünür hale gelen dindarlığı anlamak adına yeni bir çığır açmayı vaat ediyor.
Prof. Omid Safi / Duke University

Biyoteknoloji ve yapay zekâ rüzgârlarının estiği ve bizatihi insana özgü vasıfların dönüşümünden söz edildiği bugünlerde “insan”a yeniden yer açma çabası güden bu kitap, kimliklere tutunmanın ne denli önemli olduğunu bize bir kez daha hatırlatmakta.
Prof. Dr. Mete Çamdereli / İstanbul Ticaret Üniversitesi

  • Kapak Türü: Karton
  • Yayın Dili: Türkçe
  • Sayfa Sayısı: 400
  • Basım Tarihi: Ağustos 2022
  • Kaçıncı Baskı: 1.Baskı
  • Son Basım Tarihi: Ağustos 2022
  • Ebat: 13,5 X 21

Yazarın Diğer Kitapları
Okurlarımız Bunları da Beğendi